K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zielona Ustka

0

Ustka rusza z nowym programem pod nazwą „Zielona Ustka”. Obok budżetu obywatelskiego i inicjatywy lokalnej jest to kolejna forma partnerskich działań władz miasta i mieszkańców.

Ustka przystępuje do realizacji nowego programu pod nazwą „Zielona Ustka”. Jego adresatami są mieszkańcy nadmorskiego kurortu. To kolejne partnerskie działanie obok budżetu obywatelskiego i inicjatywy lokalnej. Tym razem ukierunkowane jest ono na dalszą poprawę jakości powietrza. Wdrażanie programu rozpocznie się od bezpłatnych warsztatów z zakresu planowania zieleni.

Żeby mieszkańców do tego przygotować i jeszcze bardziej zachęcić, organizujemy warsztaty dotyczące zieleni, które poprowadzi architekt krajobrazu – mówi Eliza Mordal, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Ustka. – Już teraz, do 16 września, można się na nie zapisywać w naszym urzędzie. Warsztaty są oczywiście bezpłatne, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat ich ukończenia. Zajęcia trwać będą dwa dni – 18 i 19 września – przy czym jeden z nich będzie dniem terenowym.

Następnym punktem w realizacji programu „Zielona Ustka” będzie możliwość zgłaszania przez mieszkańców projektów z pomysłami na zazielenianie obszarów miejskich.

Mamy nadzieję, że w wyniku warsztatów mieszkańcy – zachęceni – złożą projekty. Będziemy je przyjmować od końca października do 18 listopada. Natomiast jeszcze pod koniec września zorganizujemy warsztaty pisania wniosków. Budżet programu „Zielona Ustka” wynosi 200 tysięcy złotych, więc na taką kwotę może opiewać projekt. W odróżnieniu od budżetu obywatelskiego mieszkańcy nie będą głosowali na wybrane projekty. Tu projekty będą oceniane przez panel ekspertów ze względu na specyfikę zadań, tak abyśmy wiedzieli, że w efekcie ich realizacji powstaną jakieś fajne zielone miejsca lub projekty edukacyjne.

Przyszłe zielone miejsca nie są i nie będą wyznaczone. Pod tym względem władze miasta zdają się całkowicie na inicjatywę mieszkańców. Liczą, że to oni wiedzą najlepiej, które obszary warto zmienić. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.