K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szczypiorniak tuż za podium

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się VI Ogólnopolski Bałtycki Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Ustki. Zwycięzcą turnieju została drużyna MKS Brodnica.

Przez trzy dni hala sportowa przy ulicy Bursztynowej w Ustce była areną rywalizacji szczypiornistek z rocznika 2007. W tegorocznym turnieju grało dwanaście drużyn z czterech województw warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego. W turnieju uczestniczyły MKS Truso Elbląg, UKS Zawisza Przywidz, UKS Banino, SP-7 Koszalin, UKS PTF Gdańsk, SP-9 Elbląg, UKS Świekatowo, MKS Brodnica, SP-12 Tczew, UKS Siódemka Osowa Gdańsk, UKS Nowa Karczma oraz gospodarz, Szczypiorniak Ustka. Drogą losowania zespoły podzielono na dwie grupy. Mecze eliminacyjne w grupach rozgrywano systemem „każdy z każdym” dwa razy po 15 minut.

Mecz otwarcia turnieju skończył się zwycięstwem Szczypiorniaka Ustka, który w grupie „A” wygrał 12:5 z zespołem UKS Świekatowo. Drugim spotkaniem był mecz w grupie „B”, w którym UKS Banino wygrało z UKS Siódemką Osowa Gdańsk 13:7. W najważniejszym meczu eliminacyjnym grupy „A” gospodynie, podopieczne Ewy Wrześniak, wygrały z Nową Karczmą 10: 9 i to one zajęły pierwsze miejsce w grupie. W grupie „B” na miejscu pierwszym z kompletem zwycięstw był faworyt turnieju, MKS Brodnica.

Dla wielu szkoleniowców turniej był najlepszym sprawdzianem, jaką formę w okresie przygotowawczym przed rozpoczynającymi się rozgrywkami ligowymi uzyskały w swoich grupach wiekowych ich zespoły.

W zeszłym roku nasze dziewczynki również startowały, a dla rocznika 2007 był to pierwszy turniej i zajęliśmy ósme miejsce – mówi Ewa Wrześniak, trener SSPR Szczypiorniak Ustka. – W tym roku jest to drugi turniej. Praca wykonana przez cały rok w Szkole Podstawowej nr 3, do której dziewczęta uczęszczają na zajęcia, przynosi efekty w postaci wygranych meczów na kolejnych turniejach.

W walce o turniejowe medale w pierwszej parze półfinałowej Szczypiorniak Ustka spotkał się mistrzem województwa pomorskiego sezonu 2018/2019 UKS Banino. Ustczanki przegrały po remisie 8:8 i rzutach karnych. W drugiej parze MKS Brodnica wygrał 12:11 z UKS Nowa Karczma. Tak, więc w walce o trzecie miejsce drużyna Szczypiorniaka Ustka ponownie zmierzyła się zespołem z Nowej Karczmy. Niestety, podopieczne Ewy Wrześniak nie powtórzyły wygranej z fazy grupowej i przegrały po rzutach karnych, zajmując tym samym w tegorocznym turnieju czwarte miejsce. W walce o pierwsze miejsce niespodzianki nie było, MKS Brodnica pokonał 10:7 UKS Banino. Królem strzelców turnieju z 18 bramkami została Mia Łasińska, zawodniczka MKS Brodnica, a najlepszą bramkarką okazała się Lena Szulc ze Szczypiorniaka Ustka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.