K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

15 lat pracowni ceramicznej

0

W najbliższą niedzielę, 15 września Pracownia Ceramiczna „Rękodzielnia” Słupskiego Ośrodka Kultury, mieszcząca się przy ul. Wojska Polskiego obchodzić będzie piętnaste urodziny. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji, które uświetnią jubileusz.

Pracownia Ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2004 r. Powstała ona z myślą przywrócenia, propagowania i rozwijania słupskiej ceramiki. Powstanie pracowni wspierały również ówczesne władze Słupska. Zakupu sprzętu i wyposażenia dokonano dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury. W najbliższą niedziele „Rękodzielnia” obchodzić będzie okrągłe, piętnaste urodziny. Na rocznicowe spotkanie zaprasza Krzysztof Przygoda ze Słupskiego Ośrodka Kultury.

Od piętnastu lat odbywają się w niej zajęcia z ceramiki i witraży oraz innych dziedzin rękodzielniczych – mówi K. Przygoda. – Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę prac uczestników zajęć. Kompletujemy prace wszystkich osób, które w pracowni tworzyły różne figurki, naczynia i inne rękodzieła. Przygotowaliśmy okolicznościowy tort, będzie występ muzyczny… Będą inne atrakcje i konkursy. Przy tej okazji chcemy także zaprezentować swoja ofertę osobom, które do tej pory nie korzystały z propozycji działania artystycznego w naszej pracowni.

Urodziny odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 września o godzinie 15 w siedzibie Pracowni Ceramicznej „Rękodzielnia” Słupskiego Ośrodka Kultury. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.