K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zajęcia w SOK-u

0

Słupski Ośrodek Kultury otworzył rekrutacje na zajęcia prowadzone w roku szkolnym 2019/2020. Wprowadzone one zostały z myślą o każdej grupie wiekowej i będą się odbywać we wszystkich placówkach SOK-u.

Jak co roku we wrześniu Słupski Ośrodek Kultury otwiera rekrutacje na zajęcia organizowane w swoich pracowniach. Są one skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów jak i również do grup zorganizowanych. Wszystko po to, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Znajdujemy się w Ośrodku Teatralnym Rondo i do niego zapraszamy na zajęcia teatralne – mówi Krzysztof Przygoda ze Słupskiego Ośrodka Kultury. – W tym roku prowadzimy nabór do grup młodzieżowych, ale też nabór do grupy wokalno-aktorskiej oraz dzieci z niepełnosprawnością. Młodzież i dorosłych zaprasza pracownia fotografii cyfrowej i analogowej. W tym roku startujemy też z warsztatami filmowymi skierowanymi do młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Tuż obok Ośrodka Teatralnego Rondo znajduje się pracowania ceramiczna. W niej na zainteresowanych czekać będzie cykl zajęć rękodzielniczych i zajęcia z tworzenia witraży. Ponadto ofertę wypełniać będą rodzinne spotkania twórcze pod nazwą „Rodzinny Klub Majstrowania i Rodzinne Lepienie”

Emcek na razie, na czas remontu siedziby przy alei 3 Maja, będzie w budynku przy ulicy Banacha 17. Tam będziemy prowadzić zajęcia ze sztuk plastycznych dla dzieci i młodzieży oraz zajęcia muzyczne na tych samych zasadach, co w Bazie Kultury, czyli nauka gry na instrumentach klawiszowych, gitarze oraz zajęcia wokalne. Tam będzie też pracowała grupa teatralna dzieci i młodzieży. Będą zajęcia taneczne dla dzieci oraz zajęcia nazwane „Koralików bez liku”, czyli rękodzielnicze dla młodzieży i osób dorosłych, podczas których będzie można tworzyć różne ozdoby – zapowiada Krzysztof Przygoda.

Baza Kultury SOK przy ulicy Braci Gierymskich 1 skoncentrowana będzie głównie na zajęciach tanecznych i muzycznych. Warsztaty tańca latynoamerykańskiego, czy crazy jump będą adresowane do dzieci. Poza tym młodzież i dorośli będą mieli okazje nauczyć się gry na instrumentach w trakcie indywidualnych zajęć muzycznych. Ofertę dopełnią warsztaty batiku, czyli pochodzącej z Indonezji specjalnej techniki barwienia tkanin. Wszystkie informacje o naborze i godzinach zajęć poszczególnych grup znaleźć można na stronie internetowej www.sok.pl. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.