K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turniej par

0

W Szkole Policji w Słupsku trwają zawody najlepszych policyjnych par patrolowych. W imprezie udział biorą funkcjonariusze z całego kraju, a nagrodą jest prestiżowy Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej.

To kolejny finał Turnieju Par Patrolowych, rozgrywanych na terenie Szkoły Policji w Słupsku. Jak co roku najlepsi funkcjonariusze ze wszystkich województw sprawdzali swoje umiejętności w rywalizacji z innymi zespołami. Policjanci mierzyli się ze sobą w kilku konkurencjach, które weryfikowały nie tylko sprawność fizyczną, ale także wiedzę i opanowanie.

To są najlepsi policjanci z całego kraju i tu przez trzy dni rywalizują o miano najlepszych z najlepszych – mówi Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku. – Przed nimi strzelanie sytuacyjne, podejmowanie interwencji policyjnej łącznie z udzielaniem pierwszej pomocy, techniki obezwładniania, ale także sprawdzian wiedzy teoretycznej. Nie tylko praktyka, czyli jak obezwładnić przestępcę i jak z nim postąpić, ale również znajomość przepisów, kodeksów, słowem wszystkiego tego, co powinien wiedzieć każdy policjant służący na co dzień na ulicy.

Wszystkie konkurencje zostały tak dobrane, aby jak najmocniej eksponowały najlepsze cechy policjanta prewencji. Dla samych funkcjonariuszy finał par patrolowych to nie tylko walka o zajęcie najlepszego miejsca, ale także okazja do zdobycia nowego doświadczenia zawodowego.

Aspekt rywalizacji jest bardzo ważny, ponieważ przyjeżdżają najlepsi z najlepszych, czyli poziom jest bardzo wyrównany – podkreśla Piotr Kozłowski. – Jest to też możliwość wymiany doświadczeń, bo nieco inne spektrum interwencji jest na przykład w Białymstoku, inne we Wrocławiu, a jeszcze inne chociażby w Zakopanem. Możliwość spotkania tutaj policjantów z różnych stron kraju powoduje, że można wymienić poglądy i wypracować algorytmy postępowania nietypowych interwencji, których wcześniej nie było, a teraz zdarzają się coraz częściej.

Wyniki konkurencji i najlepszych policjantów poznamy trzeciego dnia turnieju, 13 września. Zwycięzcy otrzymają Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej i miano najlepszej pary patrolowej w kraju. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.