K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czytelnicze wyprawki

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza maluchy w wieku od 3 do 6 lat razem z rodzicami, by odwiedzili słupskie filie biblioteczne i odebrali wyprawki czytelnicze dla dziecka. Akcja organizowana jest w ramach projektu „Mała książka- wielki człowiek”.

W dobie komputeryzacji i świecie, w którym dominuje obraz, bibliotekarze dokładają wszelkich starań, aby książka nadal budziła zainteresowanie. W myśl przysłowia, czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci, organizują różnego rodzaju działania, które przybliżą i zainteresują książką dzieci. Jednym z tych działań jest obecnie organizowana akcja skierowana tylko i wyłącznie do najmłodszych.

Jest to kampania Instytutu Książki pod nazwą „Mała książka – wielki człowiek” – mówi Danuta Rakowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Polega ona na tym, żeby przyciągnąć do naszych bibliotek małego użytkownika wraz z rodzicem i rozczytać go. Każdy mały czytelnik, w wieku od lat trzech do sześciu, przychodzi do naszej biblioteki i otrzymuje prezent w postaci pakietu książek, legitymacji oraz zapinki, która świadczy o tym, że jest naszym czytelnikiem.

Każde dziecko za każdorazowe przyjście do biblioteki będzie otrzymywało naklejki, które przylepiać będzie na specjalnej karcie.

Po zebraniu dziesięciu naklejek otrzyma dyplom bohatera biblioteki, czyli poświadczający, że jest wielkim człowiekiem, ponieważ czyta dużo książek – informuje Danuta Rakowska.

W wyprawce czytelniczej, którą otrzyma pociecha, znajduje się również przygotowana dla rodziców broszura informacyjna przypominająca o roli czytania w rozwoju dziecka. Udział w projekcie jest bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.