K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konwencja PiS-u

0

W Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbyła się regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejszą osobą wśród polityków partii rządzącej, którzy pojawili się przy Portowej był prezes Jarosław Kaczyński.

Konwencje Prawa i Sprawiedliwości odbywają się przed wyborami w każdym okręgu. W Słupsku spotkanie zorganizowano w auli inkubatora technologicznego, gdzie zaprezentowano kandydatów na posłów i senatorów oraz program partii na najbliższe cztery lata. To jednak nie startujący z regionu politycy, a obecność prezesa PiS-u przyciągnęła największą uwagę. W swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński oprócz spraw ogólnokrajowych odniósł się także do spraw ziemi słupskiej, w tym wypłat rekompensat za tarczę.

Te 115 milionów to też po 30 milionów dla Słupska, dla gminy, powiatu i 25 milionów dla innych, i to jest szansa, żeby tutaj wiele rzeczy załatwić – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński – począwszy od dróg, a skończywszy na przedszkolach i różnych innych kwestiach. To też rozwój tutejszej Akademii Pomorskiej. Inwestycja taka niby prosta, chodzi o to, aby uczelnia miała aulę z prawdziwego zdarzenia, bo w tej chwili budynek wojskowy jest tak przerabiany. Chodzi także o stworzenie czegoś bardzo ważnego – to jeszcze nie istnieje, to na razie projekt, ale są na to pieniądze – ośrodka stymulacji medycznej dla szkoły pielęgniarskiej czy wydziału pielęgniarskiego. Dzisiaj to niesłychanie ważna rzecz.

Była też mowa o planach rozbudowy portu w Ustce, która według szacunków będzie kosztowała około 300 milionów złotych. Dzięki temu region ma zyskać jeszcze bardziej na znaczeniu gospodarczym. W swoim wystąpieniu Jarosław Kaczyński wspomniał też o wyczekiwanej od lat trasie ekspresowej S6, która stała się też osią sporu politycznego między rządzącymi a opozycją.

Wykluczenie komunikacyjne tego regionu zostanie co najmniej radykalnie zmienione – zapowiadał prezes Kaczyński. – Trasa S6 jest szczególnie ważna. Trasa Kaszubska co prawda nie jest jeszcze budowana, ale zapadły odpowiednie decyzje. Miejmy nadzieję, że z czasem na zasadzie współpracy prywatno-państwowej powstanie ta wielka obwodnica Trójmiasta, metropolitalna, jak się ją nazywa. Krótko mówiąc, idziemy tu wszędzie do przodu, ale nie w takim sensie, jak było to w czasach komunistycznych, że się budowało fabryki, bo w tej chwili też to się czasem zdarza, ale generalnie jest to teraz tworzenie warunków do szybkiego rozwoju gospodarczego.

Innymi ważnymi deklaracjami, które padły z ust Jarosława Kaczyńskiego to zachęcenie Polaków przebywających za granicą do powrotu z emigracji oraz plan dogonienia średniego dochodu europejskiego. W kwestiach gospodarczych i społecznych prezes PiS-u potwierdził także chęć stałego podnoszenia płacy minimalnej do 4 tysięcy złotych brutto w 2023 roku. Jarosław Kaczyński stwierdził, że w wyborach Polacy staną przed decyzją, czy chcą iść naprzód, czy się cofnąć. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.