K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W drodze do szkoły

0

Słuchacze Szkoły Policji w Słupku nie tylko sami zdobywają wiedzę, ale znajdują też czas, aby uczyć innych. Młodzi policjanci w podsłupskich miejscowościach prowadzą z młodzieżą zajęcia, podczas których uczą bezpiecznego zachowania na drodze.

Kandydaci na policjantów w murach Szkoły Policji w Słupsku przez kilka miesięcy zdobywają wiedzę i umiejętności, które potem wykorzystują w praktyce. Zwykle pierwsze zawodowe szlify w toku edukacji zdobywają patrolując ulice. Niekiedy praktykę wzbogacają też w inny sposób – przekazując swoje doświadczenie młodszym.

Są to spotkania z dziećmi w szkołach, ponieważ jest to pewien zakres profilaktyki, który też będą realizować już po rozpoczęciu służby w swoich jednostkach terenowych – wyjaśnia Piotr Kozłowski, rzecznik prasowy Szkoły Policji w Słupsku. – Tak więc z jednej strony łapanie przysłowiowych złodziei i interwencje na terenie ulic miasta, ale z drugiej strony także spotkania z dziećmi w szkołach, bo to również jest bardzo ważny element codziennej policyjnej służby.

Takie działanie profilaktyczne słuchacze pod okiem policjantów z Kobylnicy przeprowadzili w Szkole Podstawowej Kwakowie. Dzieciom podczas prezentacji i rozmowy przekazano niezbędne informacje o bezpiecznym zachowaniu podczas drogi do szkoły. Tematem były podstawy bezpieczeństwa, jak obowiązek zakładania elementów odblaskowych czy znajomość zasad ruchu drogowego. To proste informacje, ale bardzo ważne dla dzieci poruszających się w terenie wiejskim.

Pokazujemy dzieciom, w jaki sposób należy zakładać odblaski – mówi asp. sztab. Robert Kornacki, dzielnicowy. – Dzisiaj rozdawaliśmy dzieciom linijki odblaskowe zakładane na rękę, tłumaczyliśmy jak mają poruszać się poboczem oraz na której rączce mają nosić odblask. Jak wiadomo, poza obszarem zabudowanym po lewej stronie jest pobocze, a odblask założony jest na prawej ręce, od strony jezdni.

Zajęcia są przeprowadzane cyklicznie na terenie wszystkich szkół w gminie Kobylnica. Dla przyszłych policjantów to również bardzo ważne doświadczenie. Chociaż większość praktyk zawodowych zdobywają w terenie miejskim, to równie istotne jest poznanie środowiska wiejskiego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.