K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rocznica sowieckiej agresji

0

Dzisiaj mija 80. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. W Słupsku jak co roku odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.

17 września 1939 roku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich napadł na Polskę. Atak ten był nożem wbitym w plecy państwu polskiemu, gdyż przekreślał jakiekolwiek szanse na obronę kraju napadniętego wcześniej przez hitlerowskie Niemcy. Odbyło się to bez oficjalnego wypowiedzenia wojny. Na tereny naszego kraju Związek Radziecki wprowadził ponad 4 tysiące czołgów, 1800 samolotów i prawie 2 miliony żołnierzy, którym Polacy mogli przeciwstawić jedynie około 300 tysięcy uzbrojonych obrońców ojczyzny.

Dzisiaj mija 80. rocznica tego tragicznego w skutkach wydarzenia. Jak co roku zorganizowano z uroczystości mające na celu upamiętnić i przypomnieć o sytuacji naszego kraju przed 80 laty. Rozpoczęły się one mszą świętą w kościele św. Jacka w intencji Ojczyzny, sybiraków i ich rodzin. Następnie pod Krzyżem Katyńskim na starym cmentarzu zebrali się wszyscy uczestnicy obchodów i wystawiono poczty sztandarowe. Pod krzyżem-pomnikiem złożono wiązanki kwiatów, a uroczystość zwieńczyła salwa honorowa.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.