K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biegli w szczytnym celu

0

PKO Bank Polski już po raz piąty był organizatorem Biegu Charytatywnego. Po raz pierwszy zawody sztafetowe odbyły się na stadionie 650-lecia w Słupsku.

Hasłem biegu charytatywnego organizowanego przez PKO Bank Polski było „robić coś dla siebie, pomóc innym”. Słupsk był jednym z 12 miast w Polsce, w których o godzinie 10 rozpoczął się 5. PKO Bieg Charytatywny, którego celem była pomoc dzieciom z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Przez godzinę zawodnicy musieli pokonać jak największa liczbę okrążeń. Startować w biegu sztafetowym mogły osoby od lat 14. W słupskich zmaganiach sztafetowych uczestniczyło 101 pięcioosobowych zespołów. Tomasz Czubak, koordynator biegu sztafetowego przyznał, że takiej akcji, o takim zasięgu, jeszcze w Słupsku nie było, natomiast frekwencja jest dowodem na to, że w ludzie chcą pomagać innym. I za to należą im się podziękowania.

Wszystkie zespoły startujące na bieżni stadionu 650-lecia w Słupsku starały się wykręcić jak najwięcej okrążeń, bo każde było przeliczane na pieniądze, które zostaną w słupskich placówkach. Tomasz Czubak podkreślał, że ważne jest każde okrążenie dodane do wspólnej puli, ale najważniejsze jest serce ludzi, którzy na stadion przyszli i biegają. Tego samego zdania był Adam Thiel z teamu Olimpic 250, który także włączył się w tę akcję charytatywną. Każdy z członków jego zespołu założył sobie przebiegnięcie minimum 11 okrążeń.

Ambasadorem 5. PKO Biegu Charytatywnego w Słupsku był Paweł Kryszałowicz, były napastnik reprezentacji Polski w piłce nożnej i uczestnik mistrzostw świata w 2002 roku. Cieszyło go to, że tylu ludzi chętnych jest do pomagania innym, a jednocześnie do biegania, ruchu na świeżym powietrzu. On sam z powodów zdrowotnych pobiec nie mógł, ale wystawił swój zespół.

Uczestnicy biegu okrążyli bieżnię stadionu 650-lecia 3.464 razy. Najlepszym zespołem słupskiej sztafety została drużyna 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego 7. Brygady Obrony Wybrzeża w Słupsku biegnąca w składzie: kpr. Damian Zagulak, st. szer. Artur Nowicki, szeregowi Radoslaw Jankowski, Albin Zacharczuk i Radosław Bandosz. Zwycięzcy pokonali 52 okrążenia i 65 metrów. Na miejscu drugim uplasował się zespół Olimpic 250, w którym biegli Jan Huruk, Adam Thiel, Dariusz Guzowski, Artur Pelo i Marek Szeremski. Ta drużyna pokonała 48 okrążeń i 235 metrów. Miejsce trzecie zajęła drużyna o nazwie 38+/–, w składzie Arkadiusz Kubasik, Przemysław Pietrasik, Dariusz Grondziewski, Damian Roszkowski i Zbigniew Młynarczyk. Przebiegli oni 47 okrążeń i 134 metry. Na zakończenie wszyscy uczestnicy biegu wraz z prezydent Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką przebiegli rundę honorową otrzymując na mecie pamiątkowe medale, które wręczał ambasador biegu Paweł Kryszałowicz i organizator słupskiej sztafety Tomasz Czubak.

Łącznie w 12 miastach całej Polski biegło 9.248 zawodników, którzy wykonali 44.862 okrążenia, co dało łącznie 17.944 kilometry. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.