K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noc Księgarń

0

Dziś w godzinach wieczornych w Księgarni Ratuszowej odbędzie akcja pod hasłem Noc Księgarń. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie, podczas którego miłośnicy czytania będą mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami na temat wydawnictw i literatury.

Dziś w około stu niezależnych księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji pod nazwą Noc Księgarń. Jest to inicjatywa Ogólnopolskiego Systemu Dystrybucji Wydawnictw, która ma na celu wsparcie niezależnych księgarń. W Słupsku na to wydarzenie zaprasza Księgarnia Ratuszowa mieszcząca się przy ulicy Filmowej 5.

Na pewno będziemy chcieli porozmawiać o książkach – zapowiada Krzysztof Sawicki z Księgarni Ratuszowej. – O tym, co kto lubi czytać. Będziemy chcieli poznać naszych czytelników nie tylko od strony portfela, bo to nie będzie tego dnia najważniejsze, ale od strony zainteresowań. Dla nas każdy klient jest na wagę złota, więc poznanie jego potrzeb jest dla nas kluczową wiadomością. Z niej można wyciągnąć wnioski, może i zainicjować zmiany w samej księgarni. Być może trzeba będzie wdrożyć coś takiego, co bardziej będzie się klientom podobało niż lada i kasa.

Oprócz samych rozmów o książkach na gości czekać będą różne atrakcje.

Będziemy chcieli pograć w gry planszowe i oczywiście zapraszamy rodziców z dziećmi – informuje księgarz. – Będzie poczęstunek, mała prezentacja malowania figurek, gier bitewnych… Dzieci i dorośli będą mogli uczestniczyć w warsztatach malowania figurek. Przede wszystkim jednak będziemy bazować na rozmowach, na głośnym czytaniu książek, ulubionych fragmentów… Przygotowałem też grę planszową, która ma charakter quizu i bazuje na odgadywaniu tytułów książek. Na planszy będą rozmieszczone części składowe tytułów. Kto zgadnie, będzie dostawał upominek.

Dla uczestników akcji przewidziano promocje i rabaty na zakup książek. Akcja rozpocznie się o godzinie 18.30, a zakończy o 24, ale to akurat w głównej mierze zależeć będzie od stopnia zainteresowania imprezą. Jak mówi sam organizator, „jak trzeba, spędzimy tu całą noc”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.