K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowocześnie w Akademii Pomorskiej

0

W Akademii Pomorskiej w Słupsku powstanie monoprofilowe centrum symulacji medycznej. Będzie ono jednym z najnowocześniejszych w kraju. Inwestycja zapewni edukację kadry medycznej na najwyższym poziomie.

Słupska uczelnia wciąż podnosi poziom i inwestuje w bazę dydaktyczną. To nieprzerwany proces przekształcania tradycyjnego humanistycznego profilu Akademii Pomorskiej na bardziej odpowiadający rynkowi pracy. Obecnie istotnym elementem edukacji studentów jest zapewnienie im dostępu do praktycznej wiedzy zawodowej na najwyższym poziomie. Jednym z takich działań będzie powstanie centrum symulacji medycznej, które pomoże w kształceniu kadry medycznej.

Monoprofilowe centrum symulacji medycznej to inwestycja, która w ciągu najbliższych tygodni zostanie zamknięta dzięki środkom zewnętrznym – unijnym – a także Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Będziemy mogli cieszyć się bardzo nowoczesną bazą, przystosowaną do kształcenia m.in. pielęgniarek czy też ratowników medycznych według najwyższych standardów światowych nawet, nie tylko europejskich. Sprzęt, który zakupiliśmy i który jest w tej chwili montowany w naszych obiektach, jest bardzo wysokiej dokładności i czułości. Są to m.in. fantomy, które pozwalają na interakcję z pacjentem w sytuacji symulowanego przebywania w szpitalu. Pa takich doświadczeniach studenci, którzy potem będą mieli już realne praktyki w szpitalach, będą przygotowani na to, co może ich tam spotkać – mówi Marzena Łukasik z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Fantomy symulują dolegliwości chorobowe pacjenta i reagują na diagnozy. Na monoprofilowe centrum symulacji medycznej udało się pozyskać akademii 2,5 miliona złotych ze środków zewnętrznych. Uczelnia sukcesywnie rozwija swoją bazę. Symulacyjne laboratoria AP są do dyspozycji studentów od lat. Teraz zostaną wzbogacone o najnowocześniejsze rozwiązania. (opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.