Czarni zatopili Kotwicę

0

Na tydzień przed rozgrywkami pierwszej ligi koszykówki mężczyzn sezonu 2019/2020 drużyna koszykarzy STK Czarni Słupsk zaprezentowała się kibicom w hali Gryfia. Następnie rozegrała towarzyskie spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg, które zakończyło się wygraną Czarnych 78:50.

W gronie zawodników trenera Mantasa Cesnauskisa na sezon 2019/2020 znaleźli się zawodnicy, dla których to będzie debiut na ligowych parkietach – Miłosz Grześ, Przemysław Szczepanek czy Cezary Jankowski. Dla niektórych, jak dla Marcina Dutkiewicza, jest to powrót do zespołu Czarnych po kilku latach. W nowym sezonie oglądać będziemy grę jeszcze takich koszykarzy jak Damian Janiak, Filip Małgorzaciak i Wojciech Fraś. Z ubiegłego sezonu pozostali Szymon Długosz, Wojciech Jakubiak, Adrian Kordalski, Bartosz Sprenger, Hubert Wyszkowski i Patryk Pełka, który został kapitanem drużyny.

W ostatnim meczu kontrolnym z Kotwicą Kołobrzeg drużyna STK Czarni pokazała na nowo odmalowanym parkiecie, że jest dobrze przygotowana do rozpoczęcia nowego sezonu. Tylko przez pierwsze pięć minut meczu gra wyglądała na wyrównaną. Podopieczni Mantasa Cesnauskisa od siódmej minuty narzucili swój styl gry, co spowodowało, że Kotwica miała spore problemy z trafieniem do kosza. Słupszczanie za to aż trzy razy w tej kwarcie trafili za trzy. Po dziesięciu minutach na tablicy był wynik 23:19 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie celne trójki Jakubiaka, Janika i Małgorzaciaka dały Czarnym po 15 minutach gry przewagę 17 oczek (38:21). Po dwudziestu minutach gry na przerwę podopieczni Mantasa Cesnaukisa schodzili z przewagą 22-punktową (46:24). Druga polowa nie zmieniła obrazu gry. Czarni nadal dominowali i po trzech kwartach wynik na tablicy świetlnej był 63:40 dla gospodarzy. Mimo, że był to tylko mecz sparingowy gospodarze nie zwalniali tempa. Mając zdecydowaną przewagę trener Mantas Cesnauskis przez ostatnie dwie minuty dał pograć najmłodszym koszykarzom. Na parkiecie pojawili się Miłosz Grześ, Przemysław Szczepanek i Cezary Jankowski. Ten ostatni zdobył pierwsze punkty dla drużyny. Należy dodać, że Jankowski będąc na obwodzie otrzymał piłkę od Bartosza Sprengla i bez wahania oddał rzut trafiając za trzy. Najwięcej punktów dla Czarnych zdobyli: Hubert Wyszkowski – 18, po 13 zanotowali Damian Janiak i Filip Małgorzaciak, a 12 oczek dorzucił Wojciech Fraś.

W najbliższą sobotę, 28 września, o godzinie 18 koszykarze STK Czarni Słupsk rozpoczną batalię o mistrzostwo I ligi sezonu 2019/2020. W pierwszej kolejce zmierzą się w Gryfii z drużyną Zetkama Doral Nysa Kłodzka.