K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spotkania promujące

0

W tym tygodniu w urzędzie miejskim wnioskodawcy zadań zgłoszonych do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego prezentować będą swoje pomysły oraz propozycje ich realizacji. W te dni słupszczanie będą mieli możliwość szerszego zapoznania się propozycjami przyszłych działań.

Trwa głosowanie na zadania zgłoszone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają czas do 3 października na oddanie swoich głosów na wybrane projekty. Z myślą o tych, którzy nie są pewni swojej decyzji zorganizowano spotkania promujące. Na nich wnioskodawcy będą mieli okazję przedstawić oraz szczegółowo omówić pomysły, które wcześniej zgłosili do budżetu.

W tym roku zaplanowaliśmy dwa takie spotkania. We wtorek, czyli 24 września, z wnioskodawcami zadań infrastrukturalnych ogólnomiejskich i lokalnych, natomiast w środę, 25 września, mieszkańcy będą mieli okazję zapoznać się z zadaniami zgłoszonymi do kategorii zadań infrastrukturalnych dedykowanych szkołom oraz do zadań społecznych – informuje Monika Rapacewicz z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Obydwa spotkania odbędą się we wtorek i środę w miejskim ratuszu o godzinie 16. W zależności od liczny wnioskodawców, którzy zechcą wziąć udział w konsultacjach z mieszkańcami, urząd miasta zarezerwuje czas w swoich pomieszczeniach na takie prezentacje. Przewiduje się, że wystąpienia projektodawców potrwają do godziny 18.

Dodatkowo w celu ułatwienia rozpoznania i lokalizacji zadań budżetu obywatelskiego, przygotowano elektroniczną mapę miasta, na którą naniesiono tegoroczne projekty. Wpisując np. swój adres zamieszkania, będzie można od razu zobaczyć, jakie inwestycje znajdą swoje realizacje i gdzie dokładnie. Na mapie zaznaczone są jedynie zadania infrastrukturalne, przy czym każde z nich jest szczegółowo opisane.

Do końca głosowania zostało 10 dni. Do dziś do słupskiego ratusza wpłynęło dokładnie 2.178 głosów. Pilotujący budżet obywatelski zachęcają do aktywnego uczestnictwa w głosowaniu, bo od jego wyniku zależą losy projektów przygotowanych przez mieszkańców. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.