K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Cały powiat pomaga!

0

W sobotę, 28 września przy spichlerzu Richtera odbędzie się piknik charytatywny pod nazwą „Cały powiat pomaga!”. Jego głównym celem jest pomoc trzem rodzinom z Karżnicy, które w wyniku pożaru straciły cały swój dobytek.

3 września w Karżnicy, w gminie Potęgowo, wybuchł pożar wielorodzinnego domu. Na szczęście nikt z jego lokatorów nie ucierpiał lecz doszczętnie spłonął cały dobytek trzech rodzin, które tam mieszkały. Podobny los spotkał cały budynek. Pożar odcisnął na nim nieodwracalne piętno i konieczna była jego rozbiórka. Od momentu tego tragicznego wydarzenia minęło już sporo czasu i wszystkie 3 rodziny do dziś są wspierane przez ludzi dobrej woli w różny sposób – czy to w postaci odzieży, wyposażenia domowego, czy po prostu pieniędzy. Zbiórki wszelkich dóbr materialnych są prowadzone na terenie całej gminy. Niestety to wciąż za mało i aby zwiększyć szanse poszkodowanych na ponowne zamieszkanie w swoim domu zorganizowano charytatywny piknik.

Celem tego pikniku jest przede wszystkim zbiórka pieniędzy – mówi Mariusz Smoliński z Centrum Edukacji Regionalnej. – Zbieramy je na odbudowę domu, który stracili pogorzelcy z Karżnicy. Kwestę prowadzić będzie fundacja Inicjatywa z Potęgowa. Będą liczne licytacje gadżetów przekazanych przez darczyńców.

Na samym pikniku nie zabraknie również innych atrakcji. – Pojawią się koła gospodyń wiejskich, które będą serwować swoje potrawy, wyroby kuchni regionalnej – zapowiada M. Smoliński. – Zgłosiło się też do nas wiele zespołów, które zagrają i zaśpiewają nieodpłatnie. Będą zespoły Wiarusy, Echo Objazdy, zaśpiewają Anna Chodyna, Krzysztof Szpot i wielu innych wokalistów.

Piknik odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 września, przy Spichlerzu Richtera w Słupsku. Zacznie się o godzinie 12 i potrwa do 16. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.