K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dodatkowe środki

0

Ustka uzyskała dodatkowe środki z Unii Europejskiej na obecnie budowany węzeł integracyjny. Wartość unijnego dofinansowania wzrosła z 15,9 miliona złotych do 21,8 miliona.

Transportowy węzeł integracyjny w Ustce jest największą obecnie prowadzoną inwestycją w mieście. Zakłada ona przebudowę dworca PKP, budowę dworca autobusowego oraz ciągów komunikacyjnych zarówno dla pieszych jak i pojazdów samochodowych. Całkowite koszty projektu opiewają na kwotę ok. 44 mln złotych. W lipcu ubiegłego roku marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz burmistrz Ustki Jacek Graczyk podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych na kwotę prawie 16 mln złotych.

W związku z tym, że ceny usług budowlanych mocno poszybowały w górę złożyliśmy wniosek do marszałka województwa o zwiększenie kwoty dofinansowania – informuje Eliza Mordal, rzecznik Urzędu Miasta Ustka. – W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że marszałek pozytywnie rozpatrzył nasze wnioski. Otrzymaliśmy dodatkowo 6 milionów dofinansowania.

Prace nad węzłem trwają każdego dnia, a dodatkowe dofinansowanie zwiększy szanse na zakończenie inwestycji bez większych problemów.

Inwestycja idzie zgodnie z planem – zapewnia Eliza Mordal. – Równocześnie prowadzone są dwie rzeczy. Pierwsza jest przebudowa dworca PKP oraz budowa dworca autobusowego, który rośnie w górę i widać codzienne postępy. Druga, to ciągi komunikacyjne wokół węzła. Realizowane są one osobną umową. Ponieważ ona ma formułę „zaprojektuj i wybuduj” obecnie trwa faza projektowa. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Termin zakończenia prac przy przebudowie dworca PKP i budowie autobusowego przewidziany jest na wrzesień 2020 roku. Natomiast budowa ciągów komunikacyjnych zakończy się w czerwcu roku następnego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.