K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Siedemdziesięcioletni ogólniak

0

W najbliższy piątek i sobotę odbędą się obchody 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, na przykład wmurowanie kapsuły czasu czy bal absolwentów szkoły.

II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Słupsku obchodzi swoje siedemdziesięciolecie. Z tej okazji szkoła zorganizowała uroczyste, dwudniowe obchody, na które zaproszono wielu absolwentów placówki. W uroczystości zaangażował się również Nowy Teatr.

Jutro o godzinie 13 rozpoczyna się uroczysta rada pedagogiczna – informuje Mariusz Domański, dyrektor II LO w Słupsku. – Następnie sadzimy drzewa jubileuszowe. Każda klasa, a mamy ich piętnaście, sadzi swoje drzewo. Potem wspólnie z moimi poprzednikami odsłaniamy głaz i sadzimy dąb przed budynkiem szkoły. Później przechodzimy barwnym korowodem do Teatru Nowego, a tam koncert absolwentów, przemówienia i życzenia na kolejne siedemdziesiąt lat szkoły. Około godziny 16 – 16.15 przewidujemy w foyer teatru tort urodzinowy i tak zamkniemy piątek.

W sobotę, o godzinie 9 uroczystości rozpocznie msza święta w kościele Mariacki w intencji absolwentów, grona pedagogicznego i uczniów. O godz. 11 dyrekcja liceum wraz z uczniami wmuruje kapsułę czasu oraz zaprezentuje specjalnie przygotowane logo szkoły.

W kapsule czasu znajdzie się tarcza szkoły‎, srebrna tarcza mickiewiczowska, czyli specjalne wyróżnienie dla uczniów kończących szkołę, moje zdjęcie, lista pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych szkoły – wylicza dyrektor. – Uczniowie napisali list do potomnych i on też się tam znajdzie. Będzie w kapsule kreda, ołówek, znajdą się pendrive’y z dokumentami szkoły i obecnym, współczesnym życiem młodego człowieka, czyli Facebook, Messenger i inne komunikatory. Tę kapsułę, co będzie uwiecznione na tablicy, będzie można otworzyć dopiero za sto lat.

O godzinie 12 rozpocznie się zwiedzanie szkoły i nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej. Będzie można także dokonać wpisu do księgi absolwentów. W klasach odbywać się będą spotkania koleżeńskie. Ciekawą propozycją dla przybyłych będzie również „Mikrofon dla wszystkich”.

Każdy może przyjść, pochwalić się swoim talentem, swoimi umiejętnościami – mówi dyrektor Domański. – Kończymy również w sobotę o godzinie 20 balem absolwentów w Młynie Słupskim 4, czyli w gościńcu.

Życzymy wszystkim udanej zabawy, a samej szkole kolejnych, co najmniej 70 lat sukcesów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.