K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kultura dla seniora

0

W ten weekend rusza akcja Ministerstwa Kultury „60+ Kultura” kierowana do seniorów. W inicjatywę włączyły się również słupskie instytucje kulturalne, jak Kino Rejs i Nowy Teatr.

W ten weekend seniorzy ze Słupska będą mieli okazję przyjemnie spędzić czas i nadrobić ewentualne zaległości w premierach kulturalnych. W dniach 27-29 września specjalnie z myślą o nich z inicjatywy Ministerstwa Kultury przygotowano akcję „60+ Kultura”. Dzięki temu w słupskich instytucjach będzie można liczyć na otrzymanie wejściówek po preferencyjnych cenach, jak na przykład w Nowym Teatrze.

Mamy fantastyczną propozycję w związku z naszą niedawną premierą M2. Jest to spektakl w zasadzie bardzo krótki, godzinny, więc to tylko godzina z waszego wolnego czasu, a naprawdę warto go zobaczyć. Wprowadza pewne zakrzywienie czasoprzestrzeni, łączy czasy PRL-u z nam współczesnymi. Specjalnie w ramach tej akcji mamy dla was dwa bilety w cenie jednego, więc naprawdę warto skorzystać, bo to wyjątkowa okazja – mówi Alicja Syta z Nowego Teatru w Słupsku.

W akcję włączyła się także filharmonia, w której będzie można nabyć bilety po obowiązujących cenach ulgowych. Natomiast zbiory Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej będzie można zobaczyć za darmo. Podobnie rzecz ma się z stałymi wystawami w Muzeum Pomorza Środkowego. Do weekendu seniora przyłączyło się również Kino Rejs, w którym osoby powyżej 60. roku życia będą mogły kupić bilety na wybrane seanse w specjalnej cenie. Szczegółowych informacji o akcji „60+ Kultura” można zasięgnąć w placówkach, które zamierzamy odwiedzić. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.