K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowa Legionów Polskich

0

Od najbliższego poniedziałku (30 września) rozpoczną się pracę nad przebudową ulic Legionów Polskich i Marii Zaborowskiej. Z tego tytułu ulica Legionów będzie wyłączona z ruchu od Piłsudskiego do Zauchy.

Długo oczekiwana przez mieszkańców budowa ulicy Legionów Polskich doczekała się pozytywnych rozstrzygnięć. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynają się tam prace budowlane. W związku z nimi odcinek od Piłsudskiego do Zauchy zostanie wyłączony z ruchu.

Rozpoczynamy budowę w miejscu istniejącej drogi gruntowej i tym krótkim łączniku z płyt betonowych łączącym Legionów Polskich z ulicą Zaborowskiej – informuje Tomasz Orłowski, kierownik Działu Eksploatacji i Inwestycji ZIM w Słupsku. – Budowę drogi z pełnym wyposażeniem, czyli z oświetleniem, odwodnieniem, z nowa bitumiczna jezdnią, z chodnikami i drogą rowerową.

Ulica Legionów Polskich będzie pierwszym etapem prac prowadzonych w tej okolicy. Drugim zaś będzie przebudowa ulicy Zaborowskiej. Dodatkowo na skrzyżowaniu ulic Zaborowskiej i Legionów Polskich powstanie rondo, które, jak każde tego typu skrzyżowanie, usprawni ruch samochodowy. Krótki łącznik, od Marii Zaborowskiej do Andrzeja Zauchy, który obecnie jest wyłożony betonowymi płytami również będzie poddany modernizacji. Wyłączany będzie z ruchu w miarę potrzeb wykonawcy. Dla mieszkańców dzielnicy Zachód jest on najszybszą drogą dojazdową do domu lub miasta. W momencie kiedy zostanie wyłączony z ruchu, mieszkańcy tej części miasta będą musieli korzystać z innych dróg osiedlowych.

W ubiegłym i tym roku wykonaliśmy kompleks dróg betonowych na tym osiedlu mieszkaniowym przypomina Tomasz Orłowski. – Powstały ulice Kiepury, Osieckiej, Riedla i tymi ulicami przez ulicę Banacha mieszkańcy będą mogli dostać się do centrum miasta. Oczywiście wiemy, że to jest bardzo długi objazd, ale tak będzie wtedy, gdy ten łącznik będzie musiał być wyłączony z ruchu. Będziemy się jednak wspólnie z wykonawcą starać, żeby to były jak najkrótsze terminy.

W miarę postępu prac gotowe odcinki dróg będą udostępniane do ruchu. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do lipca przyszłego roku. (opr. rkh)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.