K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ćwierćwiecze V LO

0

Już niedługo V Liceum Ogólnokształcące będzie obchodzić 25-lecie swojego istnienia. W ramach uroczystości planowany jest przemarsz ulicami miasta, zjazd szkół imienia Zbigniewa Herberta oraz liczne warsztaty językowe.

To już kolejna szkoła w Słupsku, która w ostatnich dniach świętuje okrągłą rocznicę swojego istnienia. Jutro, 3 października, V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta będzie uroczyście świętować 25 lat historii funkcjonowania. Z tej okazji planowane są różne atrakcje przygotowane dla uczniów oraz gości.

Uroczystości rozpoczynamy 3 października o godzinie 9 w kościele Mariackim Mszą Świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Włodarczyka – mówi Wioleta Kurtiak, dyrektorka V LO w Słupsku. – Po mszy planujemy przemarsz, paradę ulicami miasta. Przejdziemy pod ratusz i jeżeli pogoda na to pozwoli, spróbujemy zrobić pamiątkową fotografię, następnie udamy się do szkoły. O godzinie 11 w sali gimnastycznej planujemy uroczystą inaugurację zjazdu i 25-lecia szkoły, potem zaprosimy gości na poczęstunek. Przedstawiciele Klubu Herbertowskich Szkół są zaproszeni do ratusza na spotkanie z władzami miasta, natomiast młodzież będzie miała w szkole zorganizowane warsztaty z przedstawicielami nauki i wykład.

Oprócz tego szykuje się spotkanie dla absolwentów, którzy kształcili się w murach V LO. Wspomnienia mogą mieć jednak różne, bo szkoła najpierw mieściła się przy ulicy Krzywoustego, aby potem przeprowadzić się na Deotymy.

Odpowiadam za ten drugi dzień, czyli za spotkanie absolwentów, dawnych uczniów naszej szkoły. Będziemy mieli dla nich również o godzinie 18 muzyczną niespodziankę w wykonaniu naszych uczniów, a wcześniej spotkania z nauczycielami – zaprosiliśmy też nauczycieli emerytów – przypominające historię, lata, kiedy absolwenci uczyli się w naszej szkole – mówi Wojciech Gajewski, radny, były dyrektor szkoły.

Obchody będą okazją do podsumowania ćwierćwiecza istnienia V LO oraz odnowienia starych znajomości ze szkolnej ławy. Szacuje się, że przez 25 lat w tym ogólniaku uczyło się około 3 tysięcy osób.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.