K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rusza edukacja seksualna

0

Od nowego roku w słupskich szkołach podstawowych i średnich miały zacząć się ponadprogramowe lekcje edukacji seksualnej. Przekonania pomysłodawców o zainteresowaniu młodzieży tym projektem zostały teraz skonfrontowane z rzeczywistością.

Od nowego roku w słupskich szkołach podstawowych i średnich miały zacząć się ponadprogramowe lekcje edukacji seksualnej. Zgodę na tego typu zajęcia dały władze ratuszowe i rada miasta. Przez pewien czas trwały szkolenia seksedukatorów. Z początku planowano przeszkolenie dziesięciu chętnych lecz ze względu na duże zainteresowanie szkolenia odbyło 19 nauczycieli. To duże zainteresowanie tematem wśród nauczycieli, rady miasta czy stowarzyszenia Flandria może nie dziwić, lecz jak jest z młodzieżą? Właśnie zakończył się pierwszy etap rekrutacji na dodatkowe zajęcia edukacji seksualnej.

Stowarzyszenie zakładało, że przeszkoli 200 osób – informuje Monika Rapacewicz z Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Zgłosiło się obecnie 74 uczniów, z których 62 dostarczyło zgody rodziców.

Wydawać się może, że cel nie został zrealizowany, lecz do całkowitego zamknięcia rekrutacji zostały jeszcze ponad 2 miesiące.

Teraz zarówno realizatorzy jak i Urząd Miejski w Słupsku będą mieli okazję zastanowić się czy robimy drugi etap rekrutacji, czy w jakiś inny sposób zachęcamy uczniów do skorzystania z tej oferty edukacyjnej – mówi Monika Rapacewicz.

Pomimo że rekrutacja wciąż trwa, a do spełnienia zakładanych planów brakuje niespełna 140 osób, zajęcia zaczną się już w tym miesiącu. Organizowane będą w trzech słupskich szkołach podstawowych – nr 10, 9 i 11 – kolejno 8, 17 i 22 października.

Jeśli będą zgłaszać się kolejne osoby i grupy, to będą ruszały zajęcia – dodaje urzędniczka.

W sumie przeprowadzonych zostanie 100 godzin zajęć. Aby uczeń mógł wziąć w nich udział wymagana jest do tego pisemna zgoda rodzica lub opiekuna. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.