K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przebudowa Szczecińskiej i Tuwima

0

Rusza przebudowa ulic Szczecińskiej i Tuwima. Prace rozpoczynają się od najbliższego poniedziałku i potrwają do końca listopada. Ruch na remontowanym odcinku będzie ograniczony do dwóch pasów, po jednym w każdym kierunku.

Od najbliższego poniedziałku rusza długo wyczekiwany remont nawierzchni ulic Szczecińskiej i Tuwima na odcinku od Kołłątaja do Sobieskiego. Podjęte tam prace będą polegać na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonaniu nowej nawierzchni oraz odwzorowaniu oznakowania poziomego.

Te prace prowadzone są w ramach wieloletniego programu poprawy bezpieczeństwa i komfortu na drogach obszaru rewitalizacji – informuje Tomasz Orłowski, kierownik działu eksploatacji i inwestycji ZIM w Słupsku. – Jest to zadanie ujęte w gminnym programie rewitalizacji. To kontynuacja prac, które przy ulicach Tuwima i Jaracza zostały wykonane w zeszłym roku.

W trakcie przygotowań do remontu pojawiały się pewne problemy związane z ustaleniem organizacji ruchu na czas robót. Dla wykonawcy najlepszym rozwiązaniem byłoby zamknięcie całego odcinka.

Z uwagi na jej znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta nie zezwoliliśmy na to – podkreśla Tomasz Orłowski. – Dlatego prace będą prowadzone przy zawężeniu dwóch pasów, czyli po jednym pasie w każdym kierunku. Na pewno będą pewne utrudnienia, ale przejazd tą ulicą w czasie robót będzie możliwy.

Pracę nad przebudową ulic zaczną się w najbliższy poniedziałek, 7 października, i potrwają przez około 60 dni. Oznacza to, że już na przełomie listopada i grudnia kierowcy będą poruszać się po nowej, równej już nawierzchni. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.