K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bieg z sercem

0

Słupszczanie po raz kolejny wykazali się sercem i zaangażowaniem. Tym razem w biegu charytatywnym na stadionie 650-lecia wybiegali kilkaset tysięcy złotych, które trafią do dzieci z placówek opiekuńczych.

Impreza odbyła się z inicjatywy Fundacji PKO Banku Polskiego, która w ten sposób przekazuje pieniądze na potrzeby dzieci. W całym kraju w sztafecie udział wzięło 12 miast, a wśród nich po raz pierwszy Słupsk. Razem do zabawy charytatywnej na stadionie 650-lecia przyłączyło się ponad 500 uczestników, którzy wybiegali blisko 1.400 kilometrów, co przełożyło się na znaczną pomoc wypłaconą przez fundację banku.

Gdybyśmy nie biegli na stadionie, tylko pobieglibyśmy na zachód, to dobieglibyśmy do brzegów kanału La Manche – mówi Marek Szerszenowicz, dyrektor Oddziału 1 PKO w Słupsku. – A gdyby ktoś nam tam jeszcze wybudował most pontonowy, to bylibyśmy w angielskim Dover. Liczymy, że w przyszłym roku wybiegamy jeszcze więcej, teraz wybiegaliśmy 65 tysięcy dla słupskich dzieci i przy okazji jeszcze 26 tysięcy dla kościerzyńskich.

Pieniądze będą przeznaczone na takie cele edukacyjne jak zajęcia pozalekcyjne oraz pomoc podczas kontynuacji nauki na uczelniach wyższych. W słupskich trzech placówkach opiekuńczych znajduje się 32 podopiecznych. Każde z nich otrzyma po 2 tysiące złotych, które pomogą w zdobywaniu wiedzy i dodatkowych umiejętności. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.