K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zmiany na drogach

0

Słupski układ komunikacyjny nieustannie się zmienia. Po zakończeniu remontu ulicy Raszyńskiej stanie się ona drogą jednokierunkową. Kierunek odwrotny zacznie wtedy obowiązywać na równoległej do niej ul. Lelewela.

Ulica Joachima Lelewela w Słupsku poddawana była już wielu zmianom. Obecnie na całej jej długości każde skrzyżowanie jest równorzędnym. Oznacza to, że jadąc w kierunku ulicy Klonowej trzeba wykazywać się szczególną ostrożnością i zwalniać na każdym skrzyżowaniu niemal „do zera” aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu wyjeżdżającym z prawej strony. Zachowanie bezpieczeństwa jest dodatkowo utrudnione przez widoczność, która jest niedostateczna. Aby upewnić się czy nic nie nadjeżdża z prawej strony należy podjechać do samego krańca skrzyżowania. Sytuacja ta może ulec zmianie po zakończeniu remontu ulicy Raszyńskiej.

Analizowane jest wprowadzenie zespołu ulic jednokierunkowych – informuje Anna Kowalczyk, miejski inżynier ruchu. – Decyzji jeszcze nie ma. Ulice Lelewela i Raszyńska miałyby być ulicami jednokierunkowymi z połączeniem przez Lipową, również jednokierunkową.

Są to wstępne analizy i nie ma jeszcze jednoznacznej decyzji. Podjęta ona zostanie pod koniec października lub w listopadzie na zebraniu zespołu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Pewnikiem za to jest zmiana na ulicy Kaszubskiej.

Prezydent zatwierdził już organizację ruchu – podkreśla Anna Kowalczyk. – Pozwoli ona wprowadzić zakaz wyprzedzania od skrzyżowania z Drzymały i Owocową, za przejściem dla pieszych, do 50 metrów za tablicę sygnalizującą koniec terenu zabudowanego.

Według włodarzy miasta i policji, na prośbę której zmiana jest realizowana, podniesie to bezpieczeństwo i pozwoli uniknąć wielu groźnych sytuacji.

Dokładna data nie jest ustalona – zaznacza miejski inżynier ruchu. – Projekt został przekazany do Zarządu Infrastruktury Miejskiej do realizacji, więc wydaje mi się, że jest to kwestia 2-3 tygodni i powinno to zostać wprowadzone.

Słupski układ komunikacyjny ciągle się zmienia. Utworzenie na ulicach Lelewela, Lipowej i Raszyńskiej ciągów jednokierunkowych może poprawić obecną sytuację. Pewne jest, że nie każdemu ta zmiana się spodoba, a jeśli dojdzie do skutku, to początkowo powodować będzie spore zamieszanie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.