K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wizyta premiera

0

Mateusz Morawiecki gościł na słupskiej konwencji przedwyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejszym punktem wizyty było podpisanie przez premiera uchwały o rozwoju ziemi słupskiej. Na jej mocy przekazane zostanie 115 mln złotych w ramach rekompensat za tzw. tarczę antyrakietową.

Po Jarosławie Kaczyńskim, to kolejny czołowy polityk Prawa i Sprawiedliwości, który odwiedził Słupsk. Wizyta premiera w naszym mieście rozpoczęła się od spotkania z samorządowcami ziemi słupskiej, aby następnie była kontynuowana na konwencji PiS-u zorganizowanej w Akademii Pomorskiej. Dla słupszczan oraz mieszkańców regionu najważniejszą wiadomością płynącą ze spotkania było podpisanie uchwały o rozwoju ziemi słupskiej. Oznacza ona 115 mln złotych, które w ramach rekompensat za tarczę antyrakietową zostaną przeznaczone na inwestycje. Dalsza część wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego była zapowiedzią rozwoju regionu.

Chcemy, żeby inwestorzy nie omijali tej ziemi – mówił premier Mateusz Morawiecki. – Poprzez budowę drogi S 6, z Koszalina do Słupska i dalej przez Lębork do Gdyni… Żeby bliskość ziemi słupskiej była zachęcająca dla wszystkich inwestorów. Stąd droga S 6 na pewno powstanie. To mogę państwu obiecać. Ale także to, o czym jeszcze tak właściwie dwa, trzy lata temu nikt w skali ogólnokrajowej mając na myśli ziemię słupską jeszcze o tym nie rozmawiał. Nikt tego tak nie komentował. A mianowicie rozwój potencjału portowego. Wykorzystanie Słupska i nieodległej Ustki jako bramy wyjścia na Bałtyk. Świetnie się rozwijają porty w Szczecinie, w szczególności też Gdańsk i Gdynia, dlaczego środkowe Pomorze nie miałoby się rozwijać równie pięknie?

Premier wspomniał o ponad 200 mln złotych, które zostały już przeznaczone na rozbudowę tej ważnej morskiej inwestycji. Prezes rady ministrów mówił także o dofinansowaniu Akademii Pomorskiej oraz modernizacji dróg lokalnych. Pieniądze skierowane na rozwój działań miękkich oraz programów infrastrukturalnych mają mieć konkretne przełożenie na lokalną gospodarkę.

To są nasze zobowiązania dla ziemi słupskiej, które, jestem przekonany, przyciągną nowych inwestorów i ten świeży powiew rozwoju, rozwoju gospodarczego. Nowe szanse społeczne będą nie iskierką, ale gwiazdą nadziei dla ziemi słupskiej. Te rzeczy, o których mówię dzieją się w praktyce, szanowni państwo. Wspomnę o programie dróg powiatowych i gminnych. Otóż po raz pierwszy, jak usłyszałem, a od 15 lat żaden wojewoda nie mógł takich słów wypowiedzieć, że dostał środki z budżetu centralnego na wsparcie, współfinansowanie modernizacji, remontów i budowy z wszystkich wniosków, które poszły do budżetu państwa – powiedział premier.

Na koniec Mateusz Marowiecki zaapelował do zebranych kandydatów o zwiększenie aktywności w ostatnim tygodniu przed wyborami. Premier zapewniał, że tylko wygrana Prawa i Sprawiedliwości zagwarantuje Polce normalność oraz europejski dobrobyt. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.