K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wspomóc pomagającego

0

W wyniku awarii instalacji grzewczej częściowo spłonął dom Ireneusza Borkowskiego, znanego w Słupsku społecznika inicjującego wiele akcji charytatywnych. Teraz on znalazł się w potrzebie. Rodzina nie ma pieniędzy, żeby naprawić zniszczenia i odbudować spaloną połowę dachu.

Ireneusz Borkowski to znany w Słupsku społecznik, który od lat pomaga potrzebującym. Organizuje zbiórki i przewóz mebli, ubrań czy sprzętu AGD. Wiele lat pracował dla lokalnego oddziału Caritas. Ostatnio organizował pomoc dla pogorzelców w Karżnicy. Niestety i jego nie ominęło nieszczęście. W poniedziałek około godziny 14 w jego domu wybuchł pożar, który pochłonął znaczną część pomieszczeń.

Kuchnia jest całkowicie spalona, zalany jest jeden pokój, całkowicie zniszczony strych oraz kotłownia i pomieszczenia gospodarcze, które znajdowały się bezpośrednio przy kotłowni – mówi Jolanta Borkowska.

Dokładna przyczyna wybuchu pożaru nie jest jeszcze znana, lecz najprawdopodobniej zawiodła któraś z części instalacji grzewczej.

Czekamy jeszcze na ekspertyzę od straży pożarnej, ale wydaje mi się, że przyczyna tkwiła w ogrzewaniu, albo z piecem było coś nie tak, albo komin – mówi pani Jolanta.

Przez tragedię do jakiej doszło cała rodzina zamieszkująca dom jest zmuszona do życia w ciężkich warunkach:

Nadzór budowlany wyraził zgodę, że możemy przebywać w tej części, która bezpośrednio nie została dotknięta pożarem, ale trzeba od podstaw założyć całą instalację elektryczną, ogrzewanie, nie ma wody, tak więc praktycznie bez tych środków do życia praktycznie tutaj przebywamy.

Rodzina już uzyskała pomoc i obecnie w domu trwa sprzątanie. Segregowane i wywożone są z niego rzeczy które nie nadają się do użytku. Na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/tj22mb) ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę dachu i innych spalonych części domu. Każda złotówka może teraz pomóc temu, który wcześniej pomagał innym. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.