K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Warsztaty językowe

0

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Słupsku trwają warsztaty językowe. Wolontariusze z fundacji Euroweek nauczają dzieci z klas od 4 do 8 nie tylko języka angielskiego.

W Szkole Podstawowej nr 8 im. Żołnierzy Armii Krajowej trwają warsztaty językowe. Są one realizowane we współpracy z fundacją Euroweek, która od ponad 20 lat edukuje dzieci i młodzież nie tylko w zakresie języka angielskiego ale także umiejętności efektywnego zarządzania zespołem. Po raz pierwszy SP8 współpracowała z fundacją przed dwoma laty. Wtedy uczniowie szkoły wyjechali do Kotliny Kłodzkiej na warsztaty. W ich trakcie, podobnie jak dziś i wczoraj, uczyli się pracy grupowej komunikując się tylko w języku angielskim.

Dzieci były tak zachwycone pobytem i udziałem w warsztatach językowych, że tego samego roku pojechaliśmy drugi raz – mówi Anna Kareh, nauczycielka języka angielskiego SP8 w Słupsku. – Zabrałam ze sobą już nie tylko jedna klasę, ale dwie. Widząc zainteresowanie dzieci, chęć do nauki angielskiego po powrocie i gdy dowiedziałam się, że jest możliwość zaproszenia wolontariuszy do naszej szkoły wysłałam formularz zgłoszeniowy i wolontariusze przyjechali do nas. Teraz, przez trzy dni odbywają się warsztaty językowe.

Uczniowie słupskiej podstawówki podzielają pozytywną opinię nauczycielki. Twierdzą nawet, że takie warsztaty są lepsze od standardowych lekcji języka angielskiego. Oliwia, Karolina, Oliwia i Kamil, uczniowie SP8 w Słupsku, porównują te zajęcia z wcześniejszymi w Międzygórzu i Stroniu Śląskim. Obie formy im się podobają. Jednogłośnie zapewniają o zdecydowanej wyższości nauki języka przez muzykę, zabawę i ruch nad codziennością lekcyjną.

W tym projekcie biorą udział uczniowie klas siódmych i ósmych, ale w piątej i sobotę zaplanowane są również lekcje i prezentacje krajów dla klas czwartych i szóstych – informuje nauczycielka.

Warsztaty są prowadzone w sposób który, bardzo przypada do gustu wychowankom podstawówki. Nie są to ostatnie warsztaty organizowane w tej szkole. W planach są już następne wyjazdy i szkolenia które rozwiną i zachęcą młodzież do ponadprogramowego kształcenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.