K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wycinka przy Szczecińskiej

0

Przy Szczecińskiej trwa wycinka kilkudziesięciu drzew. Wszystko spowodowane jest budową bloku mieszkalnego, który powstanie tuż przy ulicy. Służby miejskie zapewniają, że stare nasadzenia zostaną zastąpione nowymi.

Dokładnie 27 starych topoli zostanie wycięte przy ulicy Szczecińskiej na wysokości hali Gryfia. Część drzew została już usunięta, pozostałe czekają w kolejce. Działanie podyktowane są stawianiem budynku mieszkalnego tuż przy psie drogowym, co kolidowało z topolami.

Większość z tych drzew, około 20-21, wycinana jest ze względu na kolizję z inwestycją, ponieważ na granicy pasa drogowego zostanie wybudowany blok mieszkalny z lokalami usługowymi w części parterowej. A dodatkowo te 7 drzew ze względu na zły stan zdrowotny też musiały zostać usunięte – informuje Martyna Niemczyk z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Usunięte topole zostaną jednak zastąpione nowymi drzewami. Wycinka zdrowych roślin zawsze wiąże się z tym, że wyręby muszą być uzupełnione nasadzeniami. Zarząd Infrastruktury Miejskiej w najbliższym czasie przy Szczecińskiej zasadzi 36 drzew z gatunku lipy i głogu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.