K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Za drogie oferty

0

Oferty złożone w przetargu na budowę bulwarów nad Słupią okazały się znacznie wyższe niż wynosi budżet przeznaczany na tę inwestycję. Założono, że projekt uda się wykonać za 22 mln złotych, tymczasem najtańsza oferta opiewa na kwotę 33 mln złotych.

W sierpniu zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ogłosił przetarg na zagospodarowanie śródmiejskiego odcinka bulwarów rzeki Słupi. Chętni podjęcia się realizacji tego projektu mieli czas do 10 września na składanie swych ofert. ZIM oszacował, że całość kosztów związanych z budową wyniesie ok. 22 mln złotych, lecz po otworzeniu ofert okazało się, że najtańsza z nich opiewa na kwotę 33 mln złotych.

Zadanie rewitalizacyjne było planowane od trzech lat – przypomina Tomasz Orłowski, kierownik działu eksploatacji i inwestycji ZIM Słupsk. – Szacowanie i zakładane koszty były ustalane ponad dwa lata temu. Niestety, półtora roku temu mieliśmy znaczący wzrost cen robót budowlanych. Przełożyło się to również na tę ofertę.

Cena wykonania tego projektu niższa już nie będzie. Czy uda się zdobyć na to resztę pieniędzy? Na razie nie wiadomo.

My jako ZIM prowadzimy prace związane z procedurą wyboru i czekamy na decyzje władz miasta odnośnie dofinansowania tego zadania – tłumaczy Tomasz Orłowski.

Bulwary to swego rodzaju hasło obejmujące wiele zadań. W ramach tej inwestycji będzie wykonywanych kilkanaście projektów.

Budujemy trzy nowe mosty: dwie kładki na rzece, jedną na Kanale Młyńskim – wylicza Tomasz Orłowski. – Remontujemy kolejne trzy obiekty, czyli kompleksowy remont mostu Kowalskiego, kompleksowy remont kładki przy Młynie Zamkowym, remont mostu Bonawentury Jezierskiego, zagospodarowujemy cały teren dokoła biblioteki łącznie z budową przejścia przez mury obronne. Zagospodarujemy cały park Chopina wraz z budową sceny nadbrzeżnej, wykonujemy nowe pomosty nadbrzeżne przy ulicy Szarych Szeregów, nadwodne bezpośrednio przy bibliotece, zagospodarowujemy całe bulwary oraz przebudowujemy całą ulicę Szarych Szeregów.

Obecnie trwa sprawdzanie reszty złożonych ofert. ZIM musi ustalić czy któraś z nich nadaje się do rekomendacji i dalszych działań. Jednym z nich jest podjęcia starań o pozyskania brakujących pieniędzy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.