K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupsk już wybrał

0

Okręgowa Komisja Wyborcza w Słupsku jeszcze nie zakończyła liczenia głosów ze wszystkich obwodów w wyborach do Sejmu. Opublikowane cząstkowe wyniki pokazują znaczną przewagę Piotra Müllera nad Zbigniewem Konwińskim. Natomiast w wyborach do Senatu najwięcej głosów zebrał Kazimierz Kleina.

Sprawdziły się przedwyborcze sondaże, które stawiały na ponowne zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Chociaż nadal trwa liczenie głosów w całym kraju i na oficjalne wyniki będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, to częściowe dane dają ekipie rządzącej około 44 procent głosów. W skali kraju frekwencja wyniosła ponad 60 procent i w porównaniu do tej sprzed 4 lat jest wyższa o mniej więcej 7 procent. Słupszczan natomiast najbardziej interesowało starcie dwóch kandydatów do parlamentu – Piotra Müllera z Prawa i Sprawiedliwości oraz Zbigniewa Konwińskiego z list Koalicji Obywatelskiej. Po przeliczeniu 80 procent głosów z obwodowych komisji wyborczych w okręgu słupskim Piotr Müller zdobył 25.757 głosów, a Zbigniew Konwiński – 12.573. W samym Słupsku kandydat PiS-u także okazał się lepszy, uzyskując 8.784 głosy przy 6.932 oddanych na posła Platformy Obywatelskiej.

W wyborach do Senatu widać za to dużą przewagę Kazimierza Kleiny nad Dorotą Arciszewską-Mielewczyk. W Słupsku po przeliczaniu kart ze wszystkich 47 obwodowych komisji kandydat KO otrzymał 62,62 procent głosów. Senator opozycji wygrał także w powiecie, zdobywając ponad 59 procent poparcia.

Jeśli chodzi o wyniki komitetów wyborczych, to po zliczeniu 100 procent danych z komisji w powiecie słupskim zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, osiągając ponad 37 procent poparcia. Natomiast Koalicja Obywatelska przekonała do siebie 31,2 procent wyborców. W samym mieście sytuacja się odwraca. Z ponad 36 procentami głosów zwycięża Koalicja Obywatelska nad PiS-em, na który oddano 33,24 procent głosów. Na podium w Słupsku znalazł się jeszcze Komitet Wyborczy SLD, zdobywając ponad 18 procent poparcia. Na publikację oficjalnych wyników wyborów z wszystkich komisji będzie trzeba poczekać, ale nie należy spodziewać się znaczących zmian. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.