K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kaszubski mural

0

W Słupsku powstaje kolejny mural. Tym razem mieścić się będzie na płocie przy Szkole Podstawowej nr 2 od strony przejścia dla pieszych przy ul. Henryka Pobożnego. Dominować w nim będzie motyw kaszubski.

W Słupsku powstaje kolejny mural. Tym razem mieścić się będzie na płocie przy Szkole Podstawowej nr 2 od strony przejścia dla pieszych przy ul. Henryka Pobożnego. Sama szkoła słynie z tego, że jako jedyna w mieście prowadzi lekcje języka kaszubskiego. Organizuje również cieszące się dużą popularnością dyktanda w tym języku. Dlatego właśnie mural, który tam powstanie, będzie w całości stylizowany na kaszubski.

Zrobiłam projekt około 3 tygodnie temu, ale przez pogodę nie mogłam zacząć – mówi Ewa Borowińska, autorka i wykonawca muralu. – Dzisiaj jestem, robię wstępny szkic i czekam na rodziców ze szkoły, z którymi wspólnie będziemy malować. To jest długa ściana. Ona ma 11 metrów. Sama to bym pewnie robiła to ze dwa tygodnie, a przy pomocy rodziców, ich kreatywności wyjdzie to jak sądzę szybciej. I może ładniej.

Jeżeli pogoda dopisze – a na to się zapowiada – to mural zostanie ukończony jeszcze w tym tygodniu. Jeżeli nie, to proces jego tworzenia wydłuży się o kilka dni. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.