K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ringowe zwycięstwa

0

W ramach XVIII Srebrnych Rękawic na ringu w Słupsku odbył się towarzyski mecz bokserski pomiędzy SKB Energa Czarni a Litewską ekipą Bokso Klubas Kłajpeda. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czarnych 14:2.

To kolejna pięściarska impreza przygotowana przez słupskich działaczy bokserskich. Tym razem na ringu w hali przy ulicy Ogrodowej w Słupsku publiczność mogła oglądać walki w kategoriach młodzieżowych oraz jednej seniorskiej. Rywalizacja młodzieżowa pomiędzy pięściarzami SKB Energa Czarni, a litewską drużyną Bokso Klubas Kłajpeda odbyła się w ośmiu walkach punktowanych w ramach XVIII Srebrnych Rękawic. Ponadto stoczono trzy walki towarzyskie. Drużyna gospodarzy do tego spotkania przystąpiła z zawodnikami wypożyczonymi z innych klubów – znakomicie przygotowanymi, o czym świadczy końcowy wynik 14:2 dla SKB Energa Czarni. Litwini wygrali jedyną walkę w kategorii kadet 63 kg, w której to Artur Rimkus pokonał 3:0 słupszczanina Marcina Szydlaka. Dominacja słupszczan w tym meczu nie podlegała dyskusji trzy pojedynki zakończyły się przez rsc. W wadze 46 kg kadet Wojciech Duszyński pokonał w drugiej rundzie Lukasa Sereckisa, również dwie rundy potrzebował do zwycięstwa w wadze 76 kg Remigiusz Runowski, którego ciosów nie wytrzymał Deividas Normantas. Trzecim, który wygrał przez rsc w drugiej rundzie był w wadze 63 kg Maciej Rabicki. Pokonał on Nikitę Nikolskiego. W walkach towarzyskich Semir Faradżoł (Energa Czarni) wygrał 3:0 z Kacprem Poweską (Bombardier Gdynia), a Kacper Dera przegrał 0:3 z Marcinem Piejekiem (Sparta Złotów).

W tym czasie, gdy na słupskim ringu trwał mecz Energi Czarnych z Bokso Klubas Kłajpeda, w Łomży swój pojedynek finałowy podczas mistrzostw Polski młodzików toczył słupszczanin Marcel Labuda z zawodnikiem gospodarzy Adamem Isaevem (BKS Tiger Łomża). Dwa do jednego zwyciężył zawodnik gospodarzy. Tak, więc słupszczanin został wicemistrzem Polski młodzików w kategorii 46 kg. W drodze do finału Marcel Labuda pokonał Pawła Sadowskiego (KS Boxing Team Szamotuły) 3:0. Kolejnego przeciwnika Damiana Gąsiora, pięściarza z Jastrzębia Zdroju, pokonał w II rundzie przez rsc.

Trenerzy Eugeniusz Gołębiowski i Andrzej Zaniewicz mają powody do satysfakcji. Ich podopieczny wywalczył wicemistrzostwo Polski. Należy w tym miejscu dodać, że dla klubu SKB Energa Czarni w tym roku jest to pierwszy medal w imprezie rangi mistrzowskiej. Eugeniusz Gołębiewski podkreśla, że w tej kategorii występowało kilkunastu zawodników i srebrny medal uważa za sukces. Marcel Labuda również przyznał, że droga do medalu była trudna.

Szkoleniowcy nie ukrywają żalu, że muszą teraz oddać swojego wychowanka, wicemistrza Polski. Nowym trenerem Marcela Labudy będzie Marek Jędrzejewski, wychowanek Czarnych, obecnie również pięściarz zawodowy, któremu władze klubu powierzyły prowadzenie grupy kadetów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.