K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zachęta do segregacji

0

Włodarze Słupska zachęcają mieszkańców do segregacji odpadów. Wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zorganizowali akcję, w której za frakcję posegregowanych odpadów mieszkaniec otrzyma prezent w postaci zgniatarki do butelek i puszek.

Temat ekologii, a co za tym idzie segregacji śmieci jest bardzo aktualny. Zewsząd słyszy się o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko i dlaczego warto segregować odpady. Powstaje coraz więcej kampanii reklamowych, przypominających o wadze tego zadania. W Słupsku problemy z selektywnym zbieraniem śmieci przez mieszkańców są takie same jak w innych miastach. Na wysypiska trafiają znaczne ilości nieposegregowanych odpadów. Aby zachęcić słupszczan do zmiany takich zachowań i większego dbania o środowisko, włodarze miasta wraz z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej zorganizowali akcję, w której do wygrania jest prosty, ale bardzo użyteczny przedmiot.

Chciałam pokazać zgniatarkę do butelek plastikowych – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska i demonstruje przyrząd. – Chciałabym promować takie postawy mieszkańców miasta, żebyśmy pomyśleli, że możemy mieć tych śmieci dużo, dużo mniej, jeżeli zgnieciemy rękoma, co być może czynimy, albo skorzystamy z takiej zgniatarki, która kosztuje tylko 30 złotych, a jest jedną z lepszych. A myślę, że skorzystanie z tej zgniatarki obrazowane na rysunku pokazuje, że tak wygląda kosz po prawej stronie niezgniecionych opakowań plastikowych, po lewej stronie zgniecione między innymi dzięki tej zgniatarce. To jest, proszę państwa, jedna trzecia prawdopodobnie pojemności zajętej.

Zgniatarki trafią do 100 osób, które spełnią prosty warunek. Jako pierwsi przyjadą do PSZOK-u i zostawią tam posegregowane śmieci. Prezydent K. Danilecka-Wojewódzka przypomina, że można odwieźć śmieci na własny koszt. Akcja trwa od wtorku i do rozdania pozostało jeszcze kilkadziesiąt zgniatarek.

To – wydawać by się mogło – banalne urządzenie z pewnością okaże się przydatne w domowym gospodarstwie. Być może stanie się też zachętą do regularnego segregowania odpadów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.