K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zieleni się na jesień

0

Przy Osiedlu Niepodległości powoli rozkwita realizowany w ramach klinów zieleni park Zachodni. To jedna z kilku inwestycji, które mają sprawić, iż w mieście będzie więcej miejsc do wypoczynku.

Nowy park powstaje zarówno dla mieszkańców Osiedla Niepodległości, jak i lokatorów nowego osiedla, które budowane jest przy ulicy Zaborowskiej. W tej części miasta takiego miejsca wypoczynku jeszcze nie było. Słupszczanie już teraz mogą się dowiedzieć, jak będzie wyglądało nowe miejsce rekreacji.

Park Zachodni budowany jest w ramach projektu „Słupskie kliny zieleni – urządzanie zieleni na obszarze miasta Słupska”, w ramach którego budowanych bądź przebudowywanych jest osiem obiektów oraz nasadzenia drzew wśród ulic miasta. Park Zachodni jest jednym z największych obiektów, który jest budowany od podstaw, nie było tu nic, zakładamy go całkowicie od nowa. Są tu wykonane alejka asfaltowa oraz ścieżka gruntowa do biegania, wykonane będzie oświetlenie parku, będą urządzenia małej architektury typu ławki, kosze na odpady, będzie także wiele urządzeń na placu dla dzieci – zapowiada Urszula Różańska-Niedałtowska z Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Park powstał na terenach, które jeszcze niedawno były wyłączone z użytkowania i częściej służyły jako składowisko odpadków niż miejsce na spacery. Teraz ma być to centrum wypoczynkowe dla mieszkańców tej części Słupska. Zrelaksować można będzie się na sportowo, na przykład w strefie fitness, lub przysiąść na ławce wśród bogatej roślinności.

Celem projektu było to, aby wzbogacić jeszcze wartość przyrodniczą miasta. Posadzonych będzie tutaj prawie sto drzew, ponad dziesięć tysięcy krzewów oraz ponad dwadzieścia jeden tysięcy bylin i traw ozdobnych. Są to ilości bardzo duże. Mam nadzieję, że park bardzo będzie się podobał mieszkańcom i będą oni korzystać z tego nowego miejsca do odpoczynku – mówi Urszula Różańska-Niedałtowska.

Powierzchnia parku przy Zaborowskiej wynosi ponad 3 ha. Jego budowa zgodnie z planami powinna zakończyć się w listopadzie tego roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.