K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tramwaj nadal bez motorniczego

0

Bardzo przepraszamy, ale z przyczyn od nas niezależnych odwołujemy otwarcie Tramwaju, które miało odbyć się 26 października o godzinie 12. Janka i Hanka”

Przypomnijmy, Janka i Hanka to Janina Dylewska z pracowni „Ceramikarnia” i jej córka Hanna Jastrzębska, które planowały działalność gospodarczą w tramwaju stojącym na ulicy Nowobramskiej w Słupsku. Jeszcze miesiąc temu obie panie optymistycznie zapowiadały rychłe uruchomienie obiektu, teraz jednak wiadomo, że przedsięwzięcie ruszy z pewnym opóźnieniem. Mieszkańcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Projektowane działania w zabytkowym tramwaju miałyby szansę ożywić przestrzeń miasta w rejonie Nowej Bramy.

Oprócz tego, że chciałybyśmy sprzedawać w tramwaju swoje wyroby ceramiczne, które ściśle związane są z naszym miastem, to chcemy także zaprezentować ceramikę od kuchni, organizować pokazy naszego warsztatu pracy. Chciałybyśmy także, aby było to miejsce, w którym wiele dowiedzieć się można o Słupsku, o jego historii. Mamy w planach do zrealizowania niewielką biblioteczkę, gdzie będzie można poczytać książki o naszym mieście i słupszczanach. Chciałybyśmy także prezentować prace lokalnych artystów i rzemieślników na wzór galerii jednego dzieła. I kontynuować współpracę z ośrodkami kultury oraz mediami. Jesteśmy otwarte na przeróżne działania – mówiła na początku września Hanna Jastrzębska. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.