K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remont Baszty Czarownic

0

Niedawno zakończył się trwający około 3 miesięcy remont Baszty Czarownic. Całość prac kosztowała prawie 100 tysięcy złotych, a wykonywane one były wyłącznie wewnątrz galerii.

Salon wystawowy w Baszcie Czarownic powstał w 1976 roku. Była to pierwsza galeria Biura Wystaw Artystycznych. Niedawno zakończył się jej remont który trwał około 3 miesięcy. Obiekt ten w swojej opiece ma obecnie Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej i – jak zaznacza jej dyrektorka – był to jeden z największych remontów przeprowadzanych w tym obiekcie. Kompleksowy remont przeprowadzany był wyłącznie wewnątrz galerii i dotyczył niemal każdego jej elementu.

Baszta była nieczynna przez trzy miesiące, remont rozpoczął się w okresie letnim, czyli w wakacje, kiedy mamy najwięcej turystów i odwiedzających nas gości – mówi Edyta Wolska, dyrektor Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Pierwszy raz od 40 lat wymieniono drewniane schody na wszystkich kondygnacjach. Wymieniono także na bardzo nowoczesny cały system ogrzewania, przez co obiekt jest równomiernie ocieplony z możliwością regulacji temperatury. Baszta Czarownic jest gruntownie zmodernizowana, przez co stała się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem kulturalnych wydarzeń. Całość prac kosztowała prawie 100 tysięcy złotych

W głównej mierze dostaliśmy te pieniądze – 57 tysięcy złotych – z urzędu marszałkowskiego, 30 tysięcy z urzędu miejskiego i ponad 10 tysięcy od wojewódzkiego konserwatora zabytków – informuje dyrektor Edyta Wolska. – Wszystkim oczywiście bardzo serdecznie dziękujemy.

Powierzchnia wystawiennicza baszty wynosi 86 mkw. Organizowane w niej są wystawy malarstwa, fotografii, małych form rzeźbiarskich, instalacji przestrzennych i rysunku. Czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 18. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.