K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

60-lecie słupskich pionierów

0

21 października w reprezentacyjnej sali słupskiego ratusza odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Koła Pierwszych Słupszczan. Prezydent w imieniu mieszkańców podziękowała członkom koła za wkład w budowę i rozwój Słupska.

W poniedziałek w reprezentacyjnej sali słupskiego ratusza odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Koła Pierwszych Słupszczan. Powstało ono w 1959 r., a w w strukturach Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego funkcjonuje od 1974 r. Skupia pionierów Słupska, którzy w 1945 i 1946 roku przybyli tu, pokochali miasto i z nim związali swe życie. Od nich to, po zakończeniu II wojny światowej, gdy w wyniku politycznych decyzji niemiecki Stolp stał się ponownie polskim Słupskiem, zaczął się nowy etap historii miasta. Podczas jubileuszu prezydent Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka, z wiceprezydent Martą Makuch i wiceprezydentem Markiem Golińskim podziękowali wszystkim zgromadzonym za wkład w budowę i rozwój miasta.

Dla nas jest to ogromna duma, że możemy szukać w was swoich korzeni. Dowiadywać się, z jak wielu zakątków tutaj przyjechaliście, z wieloma doświadczeniami, kulturami, tragediami. Dla mnie, osoby zupełnie młodej, jest to absolutnie najważniejsza wiedza. Wiedza o własnej tożsamości. Za to wam dziękujemy. Bez tego nie da się budować przyszłości – mówiła Marta Makuch, wiceprezydent Słupska.

Podczas wydarzenia członkowie Koła Pierwszych Słupszczan opowiadali o historii jego powstania, przedstawiali swoje refleksje związane z jubileuszem, a także drogę, jaką musieli przejść, aby spotkać się w tak ważny dzień w słupskim ratuszu. Uroczystość uświetnił koncert dedykowany członkom koła w wykonaniu Wojskowego Zespołu Wokalnego „Wiarusy” pod batutą płk. Romualda Detmera. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.