K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jednolita stawka

0

Ratusz chce ujednolicić bonifikaty dla klubów za korzystanie z bazy sportowej należącej do miasta. Ma to uporządkować obecną sytuację, w której każdy obiekt ma oddzielny regulamin w tej kwestii.

Miasto chce ujednolić preferencyjne stawki dla podmiotów korzystających z bazy Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przede wszystkim zmiana będzie dotyczyć klubów sportowych i szkól, bo to one są głównymi klientami SOSIR-u. Tak będzie na przykład z obiektem przy ul. Zielonej.

Chcielibyśmy zaproponować, aby wysokość ulgi przy zastosowaniu opłat preferencyjnych dla tych wszystkich uprawnionych podmiotów była na wszystkich obiektach taka sama – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektorka SOSiR-u. – Dla klubów i stowarzyszeń sportowych na zajęcia treningowe byłaby to ulga w wysokości 70 procent. Taka ulga jest np. na ulicy Zielonej, więc tam żadnych zmian byśmy już nie proponowali, ceny pozostałyby takie same. Są przy tym obiekty, na których jest ulga 90 czy 80 procent, i tam właśnie wyrównywalibyśmy te stawki do 70 procent. Na mecze również ulga od 70 procent, bo mecze czy imprezy masowe musimy identyfikować z potrzebami, także możliwościami udostępnienia obiektu. Szkoły i placówki niepubliczne – wszędzie upust wynosiłby 50 procent. I dzisiaj też tak jest.

Zmiany nie ominą także hali Gryfia. Dotychczas za wynajęcie obiektu na trening podmioty płaciły po 7 złotych. Teraz z zastosowaniem 70-procentowego upustu cena wzrosłaby do 21 złotych za jedną jednostkę treningową. Więcej też wyniosłaby też cena za wynajęcie hali na mecz – od 63 do 100 złotych. Kluby muszą również przygotować się na nowy cennik na obiektach przy ulicy Madalińskiego.

Zmieniamy również ceny do 70-procentowej zniżki za korzystanie z płyty piłkarskiej przy Madalińskiego. Będzie ona wciąż tańsza od płyty na Zielonej, ale ta różnica jest już naprawdę niewielka. Natomiast koszty utrzymania tejże płyty i jej forma wykorzystania jest taka sama, tak więc uważamy, że obie – przy Madalińskiego i Zielonej – mające mniej więcej porównywalną jakość powinny też mieć porównywalne ceny. Staramy się, aby piłka nożna kierowana była na ulicę Zieloną, bo nie mieszczą się nam lekkoatleci. Nie zawsze uda to się zrobić, bo stadion przy Zielonej wykorzystywany jest całkowicie po godzinie 16, a wolne jednostki są do tej godziny. Tak więc dzieci i młodzież zostają na Madalińskiego, ale świadomie staramy się pracować nad rozszerzeniem oferty na ulicy Zielonej – mówi Agnieszka Klimczak.

Zarządzenie po akceptacji radnych i przeprowadzeniu konsultacji społecznych obowiązywałoby od stycznia 2020 roku. To pozwoliłoby uwzględnić klubom w składanych do miasta wnioskach nowe zobowiązania finansowe na przyszły rok. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.