K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bohaterscy policjanci

0

Policjanci ze Słupska uratowali życie 93-letniej kobiecie wynosząc ją z płonącego budynku. Seniorka nie była w stanie przedostać się przez kłęby dymu i tylko błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy pozwoliła uniknąć tragedii.

Do zdarzenia doszło 7 października w budynku przy ulicy Bałtyckiej, w którym wybuchł groźny pożar. Po otrzymaniu zawiadomienia pod wskazany adres natychmiast wysłano służby ratownicze. Na miejscu okazało się, że uliczka ze względu na znajdujący się przy niej nasyp kolejowy utrudnia wjazd wozom strażackim. Wtedy na pomoc ruszyły dwójka policjantów.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, sierż, sztab. Adam Młynarski oraz sierż. sztab. Maciej Kędzierski, natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i zauważyli, że wozy strażackie mają problem, aby przejechać przez wąską drogę, która prowadzi do posesji, co było również spowodowane nasypem kolejowym. Policjanci, znając topografię miasta, ominęli nasyp, wjechali w inną drogę, następnie zostawili radiowóz i pobiegli tunelem pod torami, aby dostać się do posesji. Tam znajdowała się kobieta, która oznajmiła, że w budynku w jednym z pomieszczeń znajduje się jej 93-letnia matka, która ma problemy z poruszaniem się. Mimo że istniało zagrożenie, że w budynku był wielki dym, policjanci wbiegli do niego i na poddaszu znaleźli starszą kobietę, którą wyprowadzili – mówi mł. asp. Edyta Żuk z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Zagrożenie dla życia było tym większe, że ogień w budynku bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Dom gasiły cztery zastępy straży pożarnej. Na szczęście dzięki przytomności funkcjonariuszy nikomu nic się nie stało. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.