K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Darmowy przegląd

0

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku w ramach akcji „Bezpieczny pojazd” organizuje bezpłatny jesienno zimowy przegląd techniczny pojazdu. Odbywać się on będzie w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul. Mierosławskiego.

Stan techniczny pojazdów jest jednym z elementów mających istotny wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Każdemu kierowcy zależy na bezproblemowym dojechaniu do celu. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Słupsku w ramach akcji „Bezpieczny pojazd” organizuje w swojej Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów bezpłatny jesienno-zimowy przegląd techniczny pojazdów.

Dla wszystkich, którzy nas odwiedzą przygotowaliśmy bezpłatny płyn do spryskiwaczy szyb i opaski odblaskowe – zachęca Piotr Tomaszewski, dyrektor WORD w Słupsku. – Uważam, że taki element powinien znajdować się na wyposażeniu każdego pojazdu, który porusza się po naszych drogach. Zachęcam, żeby nas odwiedzić i bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu. Nasi diagności sprawdzą podstawowe elementy, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo jazdy.

Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę w godzinach od 8 do 14.

Nie jest to przegląd techniczny, który przedłuża termin ważności badania technicznego – tłumaczy dyrektor Tomaszewski. – Jest to takie działanie profilaktyczne, żeby kierowcy mogli zobaczyć w jakim stanie przed okresem zimowym jest ich pojazd. Jest to też taki przegląd, który przygotowuje do przejścia badania technicznego, ponieważ diagnosta będzie sprawdzał te same elementy pojazdu, które sprawdzane są podczas badania technicznego.

Taka inicjatywa została już zrealizowana w zeszłym roku i cieszyła się bardzo dużą popularnością.

Przygotowaliśmy się bardzo dobrze, a zapasy naszych gadżetów… chciałbym, żeby się skończyły. Chciałbym, żeby ta nasza akcja cieszyła się takim zainteresowaniem, jak sobie życzymy zapewnił dyrektor WORD-u.

Słupski WORD zaangażował się w również w inną, zwiększającą bezpieczeństwo na drodze akcję.

Włączyliśmy się również do akcji „Twoje światła, nasze bezpieczeństwo” – dodaje dyrektor Tomaszewski. – Będzie można przyjechać do nas na stację i sprawdzić, jak są ustawione światła w naszym pojeździe. Ta akcja będzie prowadzone w najbliższą sobotę oraz 16 i 23 listopada.

Podobnie jak w akcji „Bezpieczny pojazd”, kontrola i ustawienie świateł w samochodzie będą nieodpłatne. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.