K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pasowanie na przedszkolaków

0

Dzisiaj w Przedszkolu Miejskim nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku odbyło się oficjalne pasowanie maluchów na członków przedszkolnej społeczności. Grupa przyjętych w tym roku dzieci złożyła uroczyste ślubowanie.

Dziś w Przedszkolu Miejskim nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku odbyło się oficjalne pasowanie najmłodszych wychowanków placówki. Była to grupa dzieci, które w tym roku szkolnym trafiły do przedszkola. Tradycją jest, aby najmłodszą grupę przywitała najstarsza. I tak też się stało. Starszaki z grupy „muchomorki” wprowadziły sztandar, który już do końca towarzyszył całej ceremonii. Na tę okazję przygotowali również krótkie wierszyki i piosenki, które śpiewali wspólnie. Pasowanie odbyło się w atmosferze bogatej w symbolikę morską.

Placówka w ubiegłym roku przystąpiła do Pomorskiego programu edukacji morskiej i dlatego również przyjęcie do społeczności przedszkolnej odbyło się w klimacie morskim – powiedziała Aneta Kołodziej, wicedyrektor przedszkola nr 12.

Praca z najmłodszymi nie należy do najłatwiejszych, lecz – jak podkreśla wicedyrektor placówki – jeżeli wykonuje się swój zawód z pasją, to przygotowanie najmłodszej grupy nie sprawia większych trudności.

Dzisiejsza grupa przedszkolaków biorących udział w pasowaniu była grupą „pszczółek”. Jutro odbędzie się kolejne, tym razem dla grupy „biedronek”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.