K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zabawy w ciemnościach

0

Powstały dzięki budżetowi obywatelskiemu plac zabaw przy ulicy Hubalczyków za dnia cieszy się dużym zainteresowaniem. Sytuacja zmienia się po zmroku. Spędzanie tam czasu z dziećmi jest mocno utrudnione ze względu na brak działającego oświetlenia.

Plac zabaw w pobliżu ulicy Hubalczyków jest efektem aktywności mieszkańców tej części miasta. Powstał on dzięki budżetowi obywatelskiemu i na co dzień cieszy się dużym zainteresowaniem. Wpływa na to jego lokalizacja i różnorodność przyrządów do zabawy. Plac zlokalizowano tuż obok Szkoły Podstawowej nr 5 i chętnie korzystają z niego dzieci wychodzące ze szkoły. Obok znajduje się również osiedle, którego gospodarzem w ogromnej części jest Słupskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Dla rodziców mieszkających na tym osiedlu takie miejsce zabaw jest dobrą propozycją na zapewnienie atrakcji swym pociechom.

Za dnia nie ma z tym problemu, lecz sytuacja radykalnie zmienia się po zmroku. Plac tonie w egipskich ciemnościach. Lampy są zamontowane, lecz nie działają. Sytuacji nie ratuje oświetlenie rozlokowane wzdłuż ścieżek spacerowych, przy szkole i wzdłuż biegnącej w oddali drogi. Jest jesień, zaraz będzie zima i ciemno zacznie się robić około godziny 16, czyli porze, o której rodzice wracają z pracy i mogliby poświęcić więcej czasu na spacer czy zabawę z dziećmi na świeżym powietrzu. Niestety, brak działającego oświetlenia całkowicie dyskwalifikuje zabawę na przeznaczonym do tego placu.

Można zaryzykować twierdzenie, że autorzy projektu zdziwią się, gdy odwiedzą to miejsce po zmroku. Obecnie w głównej mierze korzysta z niego młodzież, która pod przykrywą ciemności przesiaduje na ławkach, pod wiatą i urządza sobie tam imprezy plenerowe. Ale chyba nie taki był cel inicjatorów powstania tego rekreacyjno-wypoczynkowego zakątka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.