K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wicemistrzyni Polski

0

Katarzyna Znamirowska została wicemistrzynią Polski młodziczek judo. Mistrzostwa odbyły się w Jastrzębiu Zdroju. To kolejny sukces Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk, które w tym roku świętuje 50-lecie słupskiego judo.

Po eliminacjach strefowych, które odbyły się przed wakacjami w Koszalinie, tylko trójka zawodników TS Judo Gryf Słupsk z roczników 2004-2005 zakwalifikowała się do udziału mistrzostwach Polski. Byli to Katarzyna Znamirowska w kategorii +70 kg, Olgierd Kulwas w 50 kg oraz Andrzej Heimrat w kategorii 60 kg. Do rywalizacji o medale mistrzostw Polski młodziczek i młodzików w Jastrzębiu Zdroju przystąpiło ponad 400 najlepszych judoków i judoczek z całej Polski. Z trójki słupskich zawodników najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Znamirowska, która zdobyła srebrny medal zostając tym samym wicemistrzynią Polski młodziczek w kategorii +70 kg. Kasia jest uczennicą pierwszej klasy Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Gorzej powiodło się Olgierdowi Kulwasowi oraz Andrzejowi Heimratowi, którzy swój start zakończyli na walkach eliminacyjnych. Zebrali natomiast cenne doświadczenia.

Wicemistrzyni Polski przyznaje, że miała nadzieję na to, że dotychczasowa praca wkładana w treningi zaprocentuje. Nie ukrywa też, że mogło być jeszcze lepiej, ale – jak twierdzi – człowiek uczy się na błędach i chciałaby, żeby za rok było jeszcze lepiej. Lidiusz Kazior, trener TS Judo Gryf Słupsk może mieć satysfakcję, że w roku jubileuszowym słupskiego judo pojawił się kolejny medal. Własciwie w każdym roczniku jego judocy sięgają po medale. Te są zawsze nie tylko radością, ale i motywacja do dalszej pracy.

Aby zdobywać medale mistrzostw Polski potrzeba kilku lat intensywnych treningów, a doskonalenie umiejętności rozpoczyna się już od walk kategorii dzieci. Lidiusz Kazior zapewnia, że kolejne lata startów w kategoriach dziecięcych są ukierunkowane na stały rozwój i sięganie w przyszłości po medale. Ta droga, którą adeptów judo prowadzą słupscy szkoleniowcy się sprawdza.

Sukces w postaci srebrnego medalu w tak ważnych zawodach szkolni koledzy i koleżanki Kasi odebrali bardzo pozytywnie. Katarzyna Znamirowska odebrała wiele gratulacji i usłyszała wiele słów podziwu nie tylko dla jej umiejętności, ale także zdolności pokonania stresu powodowanego przez walkę przy tak licznej publiczności.

Sukcesy słupskich judoków to niewątpliwie zasługa wysokiej klasy szkoleniowców Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora. Ostatnio do tego trenerskiego duetu dołączył Piotr Kazior. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.