Kolejny dwubój

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbyła się 27. edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kobylnica w tenisie stołowym i piłce siatkowej. Zwycięzcą dwuboju został zespół SMOKI Wieszyno.

Do rywalizacji turniejowego dwuboju – tenisa stołowego i piłki siatkowej – przystąpiło 16 zespołów z rejonu słupskiego, łącznie ponad 140 zawodników. Warunkiem uczestnictwa w dwuboju był wymóg, aby w każdym zespole grała przynajmniej jedna kobieta. Witold Stech z Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy był zadowolony z frekwencji, chociaż była ona mniejsza niż przed rokiem. Przyczyny upatrywał w zagrożeniu koronawirusem. Powodem do zadowolenia była natomiast spora liczba uczestników młodzieżowych.

Turniej rozpoczął się od tenisa stołowego, w którym rywalizowało 6 drużyn: Dzikusy, Ustka Team, Strzelino, SMOKI Wieszyno, UKS Zagórzyca i AGRO Team – uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych Słupsk. Mecze w tej konkurencji rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Najlepiej z piłeczką celuloidową radzili sobie zawodnicy zespołu SMOKI Wieszyno, którzy wygrywali swoje mecze po 3:0 i tylko w jednym spotkaniu z drużyną Ustki oddali seta wygrywając 3:1. Drugie miejsce zajął zespół z Zagórzycy, który zanotował trzy zwycięstwa i dwie porażki. Na miejscu trzecim uplasowała się drużyna Dzikusy. Miano najlepszej zawodniczki przypadło Marzenie Woźniak, a zawodnika Zenonowi Mizurkowi.

Drugiego dnia zmagania turniejowe przeniosły się na trzy boiska piłki siatkowej. Tu rywalizowało 10 drużyn podzielonych na trzy grupy po trzy zespoły i jednej, w której rywalizowały 4 drużyny. Najwięcej emocji kibicom dostarczyły mecze siatkówki, w których grano do 21 i dwóch wygranych setów. W tej rywalizacji od samego początku prym wiódł zespół Mustangi. Finał o miejsca 1-3 rozegrał się pomiędzy zespołami Ustka Team, Mustangi i AGRO Team. W pierwszym meczu finałowym drużyna AGRO przegrała 1:2 z Ustką w setach 21:15, 18:21 i 9:15. Natomiast Mustangi najpierw pokonały AGRO 2:0, w setach do 15 i 10, a potem Ustkę 2:0, a w setach do 10. Tak więc zwycięzcą turnieju siatkówki została drużyna Mustangi, która grała w składzie: Łukasz Filipczak, Joanna Moszczyńska, Marta Burzyńska,Tomasz Kasprowicz, Maciej Burzyński, Michał Huzarski i Rafał Stoltman. Najlepszą siatkarką turnieju została nasza redakcyjna koleżanka Marta Burzyńska, a najlepszym siatkarzem Michał Huzarski. Miejsce drugie zajęła ekipa Ustka Team, a trzecie AGRO Team.

Klasyfikację generalną, do której wliczano tenis stołowy i siatkówkę wygrała drużyna SMOKI Wieszyno. Na miejscu drugim uplasowała się Ustka Team, na trzecim uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych AGRO Team. Kolejne miejsca zajęły: czwarte UKS Zagórzyca, piąte Dzikusy i szóste Strzelino.

Gmina Kobylnica jako jedna z nielicznych gmin w Polsce jest posiadaczem „Oskara Sportu”, a to wyróżnienie zobowiązuje i inspiruje do organizowania kolejnych wydarzeń sportowych.

Od kwietnia do czerwca co czwartek będzie bieg z Małgorzatą Pozorską, mistrzynią świata w biegach – informuje Witold Stech. – Kto będzie chciał biegać będzie mógł przyjść i z tej okazji skorzystać. Będziemy mieli też nowe imprezy. Taką będzie bieg z przeszkodami z psami, zabawy wodne na ulicy Wodnej, będą też tradycyjne imprezy rowerowe i nordic walking, ale chciałbym powiedzieć o nowości. Otóż 1 i 2 sierpnia odbędzie się festiwal sportowy, który będzie miał miejsce w Lubuniu. Skomasujemy triatlon, duatlon, rowery terenowe, biegi i kajaki. Wszystko przez dwa dni. Zapraszam już dzisiaj.

Organizatorem dwudniowych zmagań sportowych było Centrum Usług Wspólnych, natomiast nad prawidłowością rozgrywanych meczów siatkówki i tenisa stołowego czuwali sędziowie Piotr Zduński, Krzysztof Serafin, Andrzej Duszyc oraz Andrzej Wojtaszek. (opr. rkh)