K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Usteckie ekotablice

0

W Ustce w pasie nadmorskim pojawiły się specjalne tablice informujące o walorach przyrodniczych tego miejsca. To sposób kurortu na promocję wśród turystów, ale także edukację o cennym ekosystemie.

Zakończyły się prace związane z instalacją tablic edukacyjno-informacyjnych, które można spotkać przy ścieżkach w parkach oraz dojściach do plaży. Dzięki nim turyści wybierający się na spacer w okolicach dowiadują się ciekawych rzeczy o przyrodzie, którą mogą spotkać w tym miejscu. Całość jest częścią większego projektu realizowanego już od lat na terenie Ustki.

Przy tych ścieżkach i powstałych przy okazji tego projekt wiatach wypoczynkowych stanęły tablice przyrodnicze – mówi Eliza Mordal z Urzędu Miasta w Ustce. – Prezentują one faunę i florę, a więc zwierzęta i te mniejsze i te większe, i wodne, i lądowe, i owady, ale także roślinność typowo nadmorską. Myślę, że są ogromna skarbnicą wiedzy. W tej chwili możemy nadal przemieszczać się w dosyć ograniczonym zakresie, ale kiedy to minie, to będzie jedna z nowych, dodatkowych atrakcji turystycznych, ale tez miejsce wycieczek dla szkół i przedszkoli z całego naszego regionu.

Prezentacja walorów przyrodniczych Ustki, to także okazja do promocji kurortu. Ponadto w ramach zadania kontynuowanego od 2014 roku przeprowadzono także większe prace infrastrukturalne.

Ten projekt realizowany był wspólnie z miastem Sopot i służył przywróceniu walorów cennych przyrodniczo w pasie nadmorskim – informuje Eliza Mordal. – Stąd właśnie budowa tych ścieżek, które maja służyć temu, aby mieszkańcy odwiedzali te miejsca i poznawali przyrodę naszego regionu. Dzięki temu projektowi wydłużyliśmy ustecką promenadę, czym cieszymy się od kilku lat. A po stronie zachodniej, przy zejściu z traktu Kościelniaka odnowione zostało dojście na plażę. Odnowione zostało tez dojście przy trzecim molo. Jest to wymierna korzyść tego projektu.

Projekt został dofinansowany ze źródeł zewnętrznych. Aż 80% pieniędzy pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.