Komnino gromi Burzę

0

Trzecią kolejkę rundy wiosennej sezonu 2019/2020 rozegrały drużyny Extraliga.pl Słupsk. Największą niespodzianką kolejki była wysoka porażka 0:6 zespołu Win-Pro Burza z drużyną ZKS Komnino.

Jako pierwsi na boiska piłkarskie, po częściowym odmrożeniu sportu w okresie pandemii koronawirusa, weszli piłkarze drużyn sześcioosobowych występujących w rozgrywkach Extraliga.pl Słupsk. Organizatorzy uznali, że aby sezon przez epidemię nie został sparaliżowany, runda ta będzie rozgrywana w nieco bardziej dynamicznej formie. To oznacza, że mecze w niektórych kolejkach będą rozgrywane co 3-4 dni tak aby rozgrywki zakończyć w drugim tygodniu lipca.

W trzeciej kolejce w dziesięciu meczach strzelono łącznie 67 bramek. Największą niespodziankę sprawiła drużyna Marcina Trukszyna ZKS Komnino, która 6:0 pokonała trzeci zespół w tabeli Win-Pro Burza. Od pierwszych minut spotkania widać było, że gra drużyny z Komnina jest bardziej poukładana, a jej szybkie ataki i strzały nie dawały chwili wytchnienia bramkarzowi Burzy. Mimo takiego naporu piłkarzy Komnina pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem tylko 2:0 po bramkach Denysa Dynysiuka. Drugą połowę piłkarze Komnina rozpoczęli jednak od mocnego akcentu. Już w 26 minucie trzeciego gola zdobył Denys Dynysik. Kolejne dwie bramki w 32 i 46 minucie na swoje konto zapisał Bartłomiej Szabat, a Marcin Dyl w międzyczasie zdobył jedną. Tak więc w pełni zasłużone zwycięstwo odniosła drużyna Marcina Trukszyna.

W pozostałych sobotnio-niedzielnych meczach trzeciej kolejki zanotowano następujące rozstrzygnięcia: drużyna Nam Strzelać nie Kazano przegrała 5:7 z drugim zespołem o tej samej nazwie. Ersa Trans Baltic Team wygrała 9:3 z Premium Reuta, a lider tabeli, a zarazem faworyt do końcowego zwycięstwa Redar Słupsk pokonał 9:4 Kartpol Team Słupsk. Indykpol, który dopiero rozegrał trzy mecze w sezonie, wygrał 10:2 z wyżej notowanym zespołem Iron Gate Team. Na prowadzeniu w tabeli rozgrywek Extraliga.pl Słupsk z trzynastoma zwycięstwami i kompletem punktów jest Redar Słupsk, miejsce drugie zajmuje Ersa Trans Baltc Team, która ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw i trzy porażki, miejsce trzecie zajmuje Win-Pro Burza z 25 punktami, na które złożyło się osiem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. W klasyfikacji najlepszych strzelców z 27 golami prowadzi Wojciech Wójcik, zawodnik drużyny Redar Słupsk, po 23 strzelone bramki mają Jarosław Felisiak z drużyny Ersa Trans Baltic Team oraz Damian Kopciński z Win-Pro Burza.

Prawdziwy hit zapowiada się w najbliższej kolejce, w której zmierzą się Redar Słupsk z Win-Pro Burza, która zanotowała ostatnio dużą wpadkę.