K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szlakiem Mikołajka

0

Bibliotekarze z Ustki przygotowali grę miejską. Jest to część projektu „Biblioteka-Naturalnie!”, realizowanego tego lata przez placówkę.

Do stworzenia rodzinnej gry miejskiej bibliotekarzy zainspirowały przygody Mikołajka. W związku z tym zapraszają całe rodziny do zabawy pod nazwą „Zagubiona szajka Nadmorskiego Mikołajka”. Celem gry jest odnalezienie i zebranie kompletu pięciu pieczęci. Do miejsc ich ukrycia doprowadzą rozwiązania zagadek zamieszczonych na kartach do gry.

Stworzyliśmy grę miejską w ramach większego projekt „Biblioteka-Naturalnie”, który otrzymał dofinansowanie z Fundacji Orlen – informuje Agnieszka Klimaszewska-Kargul, dyrektor biblioteki miejskiej w Ustce. – Tematem projektu jest ekologia, idea zero waste, czyli życie bez resztek, życie w zgodzie z naturą. Gra poprowadzi uczestników szlakiem gatunków chronionych lokalnie. Zadaniem będzie zdobycie kompletu pięciu pieczęci ukrytych w odpowiednich miejscach. Kartę z zagadkami można pobrać w Informacji Turystycznej na ulicy Marynarki Polskiej 71. Na zdobywców pięciu pieczęci czekają ekonagrody. Są to torby ekologiczne z logo naszego projektu.

Przejście przygotowanej trasy zajmie graczom około godziny. Szlak zabawy wiedzie przez ciekawe turystycznie miejsca Ustki. Gra to nie jedyna propozycja przygotowana w ramach projektu „Biblioteka-Naturalnie!”.

O ile sytuacja epidemiologiczna pozwoli, jesienią chcielibyśmy zaprosić autorów książek związanych z przyrodą, ekologią, autorów książek dla dzieci, dla dorosłych. Będą też warsztaty z upcyklingu, kuchni bezresztkowej. Wiele atrakcji będzie nas czekać. Projekt będziemy realizować do połowy przyszłego roku, więc jest nadzieja, że wszystko zgodnie z planem się odbędzie – zapowiada Agnieszka Klimaszewska-Kargul.

W lipcu i sierpniu bibliotekarze planują także zorganizować ekopikniki. Szczegółowe informacje o wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Biblioteka-Naturalnie!” będą na bieżąco podawane na stronie internetowej usteckiej biblioteki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.