Turniejowe zmagania siatkarek

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku pod hasłem „Gramy z Energą” odbył się Turniej Piłki Siatkowej Seniorek o Puchar Dyrektora ZSZ. Główne trofeum zdobyła drużyna Inter-Marine Team Gdańsk.

Dzięki sponsorowi tytularnemu, którym jest Energa Grupa Orlen Towarzystwo Piłki Siatkowej Czarni Słupsk miało możliwość organizacji kolejnego turnieju siatkarskiego, tym razem seniorek. Udział w nim wzięły cztery zespoły: MKS Koszalin, UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Inter – Marine Gdańsk oraz gospodarz Energa TPS Czarni Słupsk. Mecze rozgrywano po trzy sety – bez względu na wynik dwóch pierwszych – trzeci set do 15. Marek Majewski, trener Energi TPS Czarni Słupsk nie kryje, że zależało mu na tym, aby zorganizować taki turniej. To kolejny etap przygotowań do rozgrywek trzeciej ligi, która niedługo powinna wystartować. W zachodniopomorskim już trwa, a zespoły Kołobrzegu i Koszalina są w czołówce tej ligi.

Mecz otwarcia turnieju rozpoczął się od rywalizacji drużyn UKS OPP Powiat Kołobrzeski i Energa TPS Czarni Słupsk. Nie najlepiej w ten mecz weszły siatkarki Marka Majewskiego, ale później było już znacznie lepiej. Szkoleniowiec zwraca uwagę na to, że w pierwszym secie grał młodszym składem. Później zespół wzmocniła Iza Miklasińska i drugi set słupszczanki wygrały zdecydowanie. Trzeci set zakończył się również zwycięstwem Czarnych do 12.

Mimo, że w turnieju grały tylko cztery zespoły, to niektóre w swoich składach miały doświadczone siatkarki jak chociażby OPP Kołobrzeg. Wszystkie dziewczyny to byłe siatkarki, które pokończyły studia i wróciły do Kołobrzegu. Postanowiły wejść do II ligi i mają duży potencjał. Podobnie jest z zespołem z Gdańska.

Turniej, który stał na wysokim poziomie sportowym wygrała drużyna Inter- Marine Team Gdańsk. Pokonała ona Energę TPS Czarni Słupsk oraz MKS Koszalin po 3:0 oraz 2:1 UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Miejsce drugie zajęli gospodarze Energa TPS Czarni Słupsk, którzy wygrali z Kołobrzegiem 2:1 oraz pokonali 3:0 w setach do 22, 12 i 14 MKS Koszalin. Kolejne miejsca zajęły UKS OPP Kołobrzeg i MKS Koszalin. W ocenie słupskiego szkoleniowca Marka Majewskiego jego zespół zasłużył na słowa pochwały za grę zespołową. Był to dla niego pozytywny sprawdzian umiejętności w kontekście najbliższego meczu barażowego juniorek oraz rozpoczynających się rozgrywek III ligi. (opr. rkh)