Wygrana bez awansu

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku siatkarki Energa Czarni Słupsk wygrały 3:2 z drużyną KaEmka Starogard Gdański. Mimo wygranej słupszczanki nie wywalczyły awansu do Finału Wojewódzkiego Juniorek.

Podopieczne Marka Majewskiego juniorki Energa Czarni Słupsk rozegrały mecz barażowy z liderem rozgrywek ligi wojewódzkiej drużyną KaEmka Starogard Gdański. Słupszczanki przystępowały dp tego spotkania z ogromną żądzą rewanżu za porażkę w Starogardzie. Tymczasem Czarne rozpoczęły mecz bardzo źle, bo przegrały pierwszego seta 16:25. Trwał on zaledwie 13 minut. W kolejnej partii nastąpiło przebudzenie słupskich siatkarek i objęły dość szybko wyraźne prowadzenie 14:5. Idąc za ciosem skończyły seta wynikiem 25:13 i wyrównały stan meczu na 1:1. Drużyna gości w trzecim secie wróciła ponownie na właściwe tory i wygrała tę partię 25:21. Zanosiło się, że kolejny set zakończy ten barażowy mecz. Jednak dobra zagrywka słupszczanek, do tego skuteczne ataki dały wygranego seta 26:24. O wszystkim musiał zadecydować tie-break, w tym lepsze okazały się gospodynie wygrywając go 17:15. Marek Majewski, trener TPS Energa Czarni Słupsk przyznał, że żal mu pierwszego seta, w którym jego zespół nie prezentował swojej gry. Wprawdzie słupszczanki wygrały 3:2, co cieszy szkoleniowca, ale to zwycięstwo nic nie daje, bo w Starogardzie było 0:3 i to drużyna z Kociewia awansowała do finału.

Mecz oceniała jedna z wyróżniających się siatkarek słupskiego zespołu, Maja Ziemianowicz. Zawodniczka potwierdziła zdanie obserwatorów, że gra słupszczanek „falowała”. Podkreśliła też, że cały czas starały się wzajemnie dopingować, no i końcu zaczęły grać. I wygrywać.

Zespół juniorek Marka Majewskiego w rozgrywkach był najmłodszym rocznikiem w tej kategorii. Jak zapewnia słupski szkoleniowiec, takie gry ze starszymi powinny zaprocentować w następnym sezonie. Marek Majewski dodał, że potwierdza się jego ocena możliwości zespołu dokonana na początku kariery zawodniczej tych dziewcząt. Pełnię swoich możliwości juniorskich będzie on prezentował właśnie w przyszłym roku.

Pod koniec lutego rozgrywki rozpocznie III liga seniorek, w której wystartują również siatkarki Czarnych. Jak zapowiedział trener Majewski, drużynę wzmocni kilka doświadczonych zawodniczek, ale ogrywać się będą również juniorki. (opr. rkh)