Zwycięstwa siatkarek Czarnych

0

W rozgrywkach trzeciej ligi siatkówki kobiet Energa Czarni Słupsk pokonała na własnym parkiecie 3:0 lidera rozgrywek AZS Akademię Siatkówki Uniwersytet Gdański.

Głównym celem siatkarek Energa Czarni Słupsk, podopiecznych Marka Majewskiego, jest awans do II ligi, który wreszcie po kilku latach może być osiągnięty. Obecna drużyna młodzieżowa, wzmocniona została zawodniczkami, które w przeszłości występowały na parkietach ekstraklasowych lub pierwszoligowych. Są to Elżbieta Klein, Izabela Narwojsz, Daria Szyjkowska, Maria Majewska i Izabela Miklasińska. Połączenie młodości z doświadczeniem siatkarskim w meczu z liderem Akademią Siatkówki Uniwersytet Gdański ma być drogą do awansu – mówiła przed meczem Izabela Narwojsz. Zapewniła też, że postarają się wygrać i w Słupsku i w Gdańsku, ponieważ drugie miejsce ich nie zadowala.

Słupski zespół rozpoczął mecz w składzie: Sara Suryś, Elżbieta Klein, Kinga Borzyszkowska, Izabela Miklasińska, Karolina Sikora, Izabela Narwojsz i Libero Maria Majewska. Po pierwszych dobrych zagraniach słupszczanki objęły prowadzenie 2:0, a po kilku doskonałych akcjach i szczelnym bloku było 14:9. Kolejne dobre zagrania na zagrywce Izabeli Miklasińskiej dały Czarnym prowadzenie już 22:13. Od tego momentu w grze Czarnych coś się zacięło i rozpoczęła seria prostych błędów, co doskonale wykorzystały siatkarki AZS-u zbliżając się do prowadzących na dwa punkty 23:21. Końcówka seta należała już do słupszczanek, które wygrały go 25:21. Drugiego seta słupszczanki rozpoczęły już od wyraźnego prowadzenia 6:3. Po kolejnych dobrych atakach zrobiło się 14:5, a następnie przewaga podopiecznych Marka Majewskiego wzrosła do 19:7. Tę drugą partię siatkarki Energa Czarni Słupsk zakończyły rezultatem 25:15. Trzeci set pokazał wyraźną przewagę gospodyń, które podobnie jak w poprzednim secie objęły prowadzenie 5:2 by po pięciu punktach z rzędu prowadzić 10:5. Przyjezdne nadal nie potrafiły przebić się przez szczelny blok słupszczanek, które karciły Akademiczki kolejnymi kontrami. Przewaga słupszczanek wzrosła do dziesięciu punktów 21:11. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25:17, a całe spotkanie 3:0. Radości z takiego wyniku nie kryła Elżbieta Klein z Energi Czarnych. Podkreśliła rolę dobrej zagrywki i utrzymanie koncentracji przez cały mecz.

Spotkanie podsumował słupski szkoleniowiec Marek Majewski. Stwierdził, że zespół zagrał dzisiaj dobrze, popełniał małą ilość błędów, co pozwoliło na spokojna grę. Przeciwnik nie był słaby, ale słupszczanki nie pozwoliły gdańszczankom zagrać tego, co potrafią.

Bardzo dobrze było widać, że doświadczone zawodniczki doskonale wkomponowały się w zespół robiąc dużą różnicę. Marek Majewski przyznał, że ich doświadczenie przekłada się na grę całego zespołu.

Rewanżowy mecz pomiędzy zespołami Energa Czarni Słupsk a AZS Akademia Siatkówki Uniwersytet Gdański rozegrany w miniony poniedziałek w Gdańsku zakończył się również wygraną słupszczanek 3:0. Tym samym, zajęły one pierwsze miejsce dające im przepustkę do dalszych gier w walce o II ligę. (opr. rkh)